انقلاب اسلامی با رهنمودها و هدایت های  امام امت رحمه الله علیه  و رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیه الله خامنه ای مدظله العالی و براساس حضور آگاهانه و مشارکت صبورانه مردم توانست مراحل خطیر و حساسی را با موفقیت پشت سر گذارد .

استقلال سیاسی و دموکراسی و فرایند رای دهی و انتخاب آزاد از جمله دستاوردهای بزرگ نظام است.

این انقلاب عظیم ربع آخر قرن بیستم است. بدون تردید حفظ و حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی و فایق آمدن بر مشکلات عدیده موجود در کشور همچون فقر ، فساد و تبعیض و کاهش موانع اقتصادی بدون مشارکت و حضور فعالانه مردم در صحنه میسر نخواهد بود. 

ایران اسلامی در حالی وارد قرن جدید شده است که علیرغم وجود مشکلات و ابر چالش ها در کشور از اقتدار منطقه ای مناسبی برخوردار است. حضور مردم در پای صندوق های اخذ رای نماد بارز مردمسالاری و دموکراسی محسوب می‌گردد و مشارکت حداکثری باعث تقویت نظام  و کاهش مشکلات و نشانه مشروعیت نظام اسلامی خواهد بود لذا شایسته است در انتخابات  پیش روی ریاست جمهوری با حضوری موثر و آگاهانه در پای صندوق های اخذ رای و انتخاب یکی از نامزدهای تایید صلاحیت شده در این امر ملی و اسلامی سهیم شویم. 

امروز ما در آستانه یک تصمیم مهم و تاریخ ساز در سطح ملی جهت نوسازی نظام اجرایی کشور قرار داریم، هوشیاری و انتخاب احسن می تواند انقلاب را در تامین منافع و مصالح ملی و حرکت بسوی ایرانی قوی تریاری نماید. بایدانتخابات را یک فرصت طلایی برای تولید قدرت ملی و حل مدبرانه مشکلات تلقی نماییم . امنیت نظام و مردم رابطه مستقیم و تاثیرگذار با موضوع انتخابات و عمق و ژرفای مشارکت دارد .

از آنجا که  انتخابات نماد وحدت ملی است  امیدواریم  شاهد مشارکت فعالانه از سوی مردم شریف باشیم واز این آزمون سرنوشت ساز سرافراز بیرون آییم و حضوری عزتمند در صحنه بین‌المللی داشته باشیم.