به گزارش اکونا پرس،

در اوایل سال جاری، ال‌جی الکترونیکس (LG) به « مجمع جهانی اقتصاد Global Lighthouse Network » پیوست؛ زمانی که تأسیسات این برند در چانگ‌وون، کره جنوبی – به نام LG Smart Park – به عنوان یک کارخانه Lighthouse انتخاب شد.

در سال 2017 میلادی، ال‌جی تغییر کاربری کارخانه چانگ‌وون خود را که مدت‌ها مرکز شبکه جهانی تولید لوازم خانگی این شرکت بود را آغاز کرد تا آن را به یک مرکز تولید محصولات نسل بعدی تبدیل کند. با اتوماتیک کردن فرآیندهای اصلی کارخانه به کمک هوش مصنوعی (AI) پیشرفته و Big Data، امکانات پیشرفته‌ی ال‌جی به کارایی همه جانبه‌ی بیشتری دست یافته است و بهتر می‌تواند به نیازهای متنوع و در حال تغییر مصرف کنندگان امروزی پاسخ دهد.

بیایید در ادامه با هم نگاهی داشته باشیم به نوآوری‌های مهمی که سبب شد LG Smart Park نام «کارخانه Lighthouse» به خود بگیرد.

 

لجستیک تولید بهینه با فناوری «Digital Twin»

یکی از عوامل کلیدی در تحولات دیجیتالی موفقیت­آمیز LG Smart Park ، فناوری منحصربه‌فرد Digital Twin این برند است. این فناوری می‌تواند با بازآفرینی خط تولید به کمک واقعیت مجازی(VR)، مدل‌های مختلف تولید را شبیه‌سازی کند و اقدامات پیشگیرانه را نیز انجام دهد تا همه چیز در کارخانه‌ بدون وقفه و مشکل انجام شود.

فناوریDigital Twin  ال‌جی داده‌های تولید را هر 30 ثانیه یک بار تجزیه و تحلیل می‌کند و این باعث می‌شود تا هر مشکلی که ممکن است در 10 دقیقه‌ی آینده رخ دهد را به درستی شناسایی کند. در صورت کشف مشکل، به کارگران اطلاع می‌دهد تا بتوانند اقدامات لازم را برای جلوگیری از اختلالات احتمالی در برنامه انجام دهند. با استفاده از این فناوری استثنایی، ال‌جی می‌تواند از تأمین به موقع قطعات و مواد اولیه برای هر مدل دستگاهی که در خطوط تولید کارخانه ساخته می‌شود، اطمینان حاصل کنند.

 

سیستم لجستیک خودکار و سه بعدی

سیستم لجستیک سه‌بعدی مورداستفاده در LG Smart Park ، در مقایسه با سیستم لجستیک معمولی به‌کاررفته در کارخانه‌ی چانگ‌وون می‌تواند از فضای کارخانه استفاده‌ی مفیدتری داشته باشد1. این سیستم از فضای بالای کارخانه با استفاده از یک سیستم نوار نقاله‌ی وسیع بهره می‌برد که به صورت هماهنگ با وسایل نقلیه هدایت شونده خودکار (AGV) مبتنی بر شبکه 5G کار می‌کند و انتقال سریع قطعات و مواد به هر کجا که مورد نیاز است را انجام می‌دهد.

کانگ میونگ سوک، رییس بخش «پیشبرد تولید لوازم آشپزخانه» در این رابطه گفته است: «لجستیک مانند رگ‌های خونی بدن انسان است. برای اینکه «خون» به خوبی جریان داشته باشد، ما یک شبکه ارتباطی ارگانیک برای سیستم لجستیک پیچیده خود با AGV هایی که از شبکه 5G پرسرعت استفاده می کنند، طراحی کرده و ساخته‌ایم.»

 

سیستم تجزیه و تحلیل پیشرفته مبتنی بر فناوری Machine Learning

LG PIE (Plug-in for Intelligent Equipment) که به یک پلتفرم پیشرفته هوش مصنوعی مجهز است، تعمیرات قابل پیش‌بینی را در تأسیسات کارخانه اجرا می‌کند. PIE LG از طریق مانیتور کردن لحظه‌ای و تجزیه و تحلیل داده‌ها که مبتنی بر یادگیری عمیق است، هدررفت مواد در طول فرآیند وکیوم کردن را تا 80 درصد کاهش داده است.

علاوه بر این، سیستم بررسی مبتنی بر یادگیری ماشینی(Machine Learning) یعنی MAVIN Cloud، باعث افزایش قابل توجهی در کنترل کیفیت و سرعت بازرسی می‌شود و با صرفه‌جویی زمان تضمین می‌کند که هر محصولی که در کارخانه تولید می‌شود به خوبی استانداردهای دقیق ال‌جی را برآورده می‌کند2. ال‌جی توانسته با تأسیس پلتفرم‌های هوش مصنوعی خود، کار تکنسین‌های تولید را در LG Smart Park بدون نیاز به حضور متخصصان هوش مصنوعی در محل آسان‌تر کند.

پارک سه هی، کارشناس واحد تولید یخچال، در این رابطه گفته: «اتوماسیون این فرآیندهای مهم به ما کمک کرد تا کیفیت کلی را بهبود ببخشیم و به کارگران خود زمان بیشتری برای تمرکز بر دیگر حوزه‌های کلیدی تولید بدهیم.»

 

تولید ایمن‌تر و سریع‌تر از طریق اتوماسیون هوشمند

استفاده از اتوماسیون هوشمند در سیستم تولید LG Smart Park ، کل فرآیند تولید را ایمن‌تر و کارآمدتر کرده است. ربات‌هایی که از هوش مصنوعی پیشرفته، Big Data و دوربین‌های داخلی بهره می‌برند، اکنون کارهای دشوار و خطرناکی از جمله جوشکاری با فرکانس بالا را انجام می‌دهند که شامل گرمای زیاد است و به طور بالقوه می‌تواند مواد شیمیایی مضر تولید کند. با استفاده از فناوری تشخیص دید سه بعدی، ربات‌ها فرآیند اتصال درب یخچال را نیز انجام می‌دهند؛ یک کار سنگین و سخت که به ظرافت و دقت بسیار بالایی نیاز دارد.

بیون هیو-سیک، معاون مدیرعامل و رئیس بخش تولید لوازم آشپزخانه، در این رابطه گفته: «هنگام اتصال درب به بدنه یخچال فقط 0.5 میلی‌متر تلورانس وجود دارد، اما ربات‌های پیشرفته‌ی ما به خوبی از عهده‌ی این کار بر می‌آیند. بر اساس یک الگوریتم بسیار پیچیده، این سیستم کارآمد تا حد زیادی خطاها را کاهش داده و باعث افزایش سرعت تولید کلی ما شده است.»

کانگ میونگ سوک، رییس بخش برنامه‌ی پیشبرد تولید لوازم آشپزخانه، همچنین گفته: «اتصال خودکار درهای یخچال - که می‌تواند بین 20 تا 22 کیلوگرم وزن داشته باشد - به طور قابل توجهی کیفیت را افزایش داده و در عین حال کارگران ما را نیز از انجام یک کار تکراری نجات داده است.»

 

LG Smart Park: زندگی بهتر برای همه

با پذیرش نوآوری‌های چشمگیر، LG Smart Park توانسته به افزایش 17 درصدی در بهره‌وری3 و کاهش 70 درصدی هزینه‌ی بازگشت محصولات معیوب دست پیدا کند4. علاوه بر این، کارخانه‌ی جدید با مشارکت در تلاش‌های جهانی شرکت در حوزه پایداری(Sustainability)، توانسته باعث کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و افزایش بهره‌وری انرژی در هر واحد تولیدی تا 30 درصد بیشتر از کارخانه‌ی قبلی Changwon LG بشود5. همچنین از طریق ایجاد مشاغل جدید به اقتصاد محلی نیز کمک می‌کند.

 

ال‌جی به شتاب بخشیدن به تحول دیجیتال شبکه تولید جهانی خود ادامه خواهد داد و فناوری‌های تولید هوشمند و نوآورانه‌ای که در LG Smart Park در چانگ‌وون پیشگام هستند را به 26 مرکز تولید ال‌جی در 13 کشور جهان خواهد رساند.

 

  1.  بر اساس گزارش بازدید از کارخانه Lighthouse ، ردپای لجستیک در خلال سال‌های 2020 تا 2021 میلادی حدود 30 درصد کاهش یافته است.
  2. بر اساس گزارش بازدید از کارخانه Lighthouse ، در مقایسه با آمار سال 2020 تا 2021، میزان تشخیص نادرست 96 درصد کاهش یافته است.
  3.  بر اساس گزارش بازدید از کارخانه  Lighthouse ، در مقایسه با آمار سال 2020 تا 2021، nits تولید شده در ساعت 17 درصد افزایش یافته است.
  4.  مقایسه ارقام سال 2020 تا 2021 بر اساس گزارش بازدید از کارخانه Lighthouse.

# # #

  1.  بر اساس گزارش بازدید از کارخانه Lighthouse ، میزان ورودی انرژی در هر واحد تولیدی و انتشار گازهای گلخانه‌ای به ازای هر واحد تولیدی در مقایسه با ارقام سال‌های 2020 تا 2021، 30 درصد کاهش یافته است.