به گزارش اکونا پرس،

حالا این روزها بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در تدارکبرگزاری دوباره اجرای پویش «بازینو» در سال 1401است تا همزمان با آغاز تابستان آن را برگزار کند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، پویش «بازینو» که در راستای یکی از خدمات حمایتی بنیاد از بازی‌سازان بخصوص بازی‌سازان بازی‌های موبایلی و حمایت از تولید بازی‌های بومی طراحی شده است، نخستین بار در تعطیلات نوروز 1400 با حضور 25 بازی اجرا شد.

استقبال خانواده‌ها از برگزاری این پویش حمایتی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای از بازی‌های موبایلی ایرانی با آمار بیش از ۵۰۰ هزار نصب برای مجموع ۲۵ بازیحاضر در آن و ثبت‌نام بالغ بر9 هزار نفر برای بخش قرعه‌کشی این پویش، باعث شد تا برنامه‌ریزی برای برگزاری دوباره «بازینو» انجام شود. 

پویش تابستانه «بازینو» 1401 این بار هم در راستای تحقق یکی از مهمترین ماموریت‌های بنیاد ملی بازیهای رایانهای مبنی بر حمایت از تولیدات و تولیدکنندگان ایرانی بازی‌های موبایلی، اهداف مهم دیگری چون جذب کاربر برای بازیهای موبایلی باکیفیت ایرانی و به تبع آن افزایش درآمد استودیوهای بازی‌سازی ایرانی و همچنین فراهم کردن زمینه گسترده آشنایی کاربران ایرانی با این بازی‌ها را در نظر گرفته است. 

این پویش از 1 تا 25 تیر ماه 1401 برگزار می‌شود و همچون دوره نخست آن در کنار ایجاد فرصت برای معرفی همه بازی‌های ایرانی، فرصت ویژه‌تری را در اختیار بازی‌های تازه منتشر شده‌ای که هنوز خیلی امکان تبلیغات و معرفی را پیدا نکرده‌اند، می‌گذارد.

فرصتی برای تمام بازی‌های موبایلی ایرانی 

پویش تابستانی «بازینو»، فرصتی است برای عرضه و معرفی تمام محصولات تولید شده توسط بازیسازان ایرانی. اما شرایط شرکت بازی‌سازان در این پویش:

• پس از اعلام فراخوان، تمامی بازیسازان ایرانی که حداقل یک محصول در یکی از فروشگاههای ایرانی عرضه دیجیتال بازی‌های موبایلی ارائه کرده باشند، میتوانند درخواست خود را برای حضور در این پویش ثبت نمایند.
• بازی ارائه شده از سوی بازی‌سازان باید حتما در یک سال گذشته منتشر شده باشد.
• پس از ثبت درخواست‌ها، شورای ارزیابی با توجه به شاخص‌های بازی‌های متقاضی شرکت در پویش، بازی‌های نهایی را انتخاب و عناوین بازی‌های منتخب به‌صورت عمومی اعلام می‌شود.
• شورای ارزیابی پویش تابستانی «بازینو» بازی‌های تیم‌ها و شرکت‌های متقاضی را براساس شاخصهایی مثل مدت زمان انتشار بازی، امتیاز بازی در فروشگاهها، تعداد نصب فعال بازی، مدل درآمدی بازی و ... بررسی می‌کنند.

 متقاضیان تا 19 خرداد ماه فرصت دارند تا ازاینجا اقدام به ثبت درخواست برای حضور بازیخود در پویش تابستانه «بازینو» کنند.