به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی مهندس سید مهدی حسینی پور قائم مقام مدیرعامل این شرکت در این رابطه اظهار داشت : این تعداد مانور ، در راستای ارتقاء سطح آمادگی و هماهنگی اکیپ های عملیاتی در شرایط اضطراری در سطح شهرستان های استان برگزار گردید. وی همچنین از تجهیز مرکز مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وhse و استقرار یک دستگاه  کانکس در محوطه  ستاد بعنوان مقرر فرماندهی(سیار) مدیریت بحران  در سال جاری خبر داد.

قائم مقام مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی اخذ گواهی نامه ایمنی تجهیزات لیفتراک ، تست هیدرواستاتیک کپسولهای تحت فشار و ارزیابی عملکرد شهر ها و پیمانکاران در حوزه بهداشت، ایمنی ومحیط زیست را ، ازدیگر اقدامات صورت گرفته برشمرد.

وی با اشاره به اخذ گواهی نامه ایمنی تجهیزات لیفتینگ در این شرکت بیان داشت : با همکاری یک شرکت مجاز و دارای گواهینامه معتبر کلیه تجهیزات لیفتینگ در شهرهای اراک ، ساوه، وخمین مورد بازرسی فنی دقیق قرار داده شد و برای جرثقیل ها ،قطعات و تجهیزات آنها که دچار خوردگی یا شکستگی  شده بودند و یا نیاز به روغن کاری ،تعمیر و تعویض قطعات داشتند ، اقدامات لازم صورت گرفت. مهندس حسینی پور  تصریح کرد: اخذ گواهی نامه ایمنی تجهیزات لیفتراک و جرثقیل های شهر های دیگر در دست اقدام است. وی افزود : به منظور جلوگیری از خوردگی و فرسودگی  کپسول ها و سیلندرهای مورد استفاده حامل گازهای شیمیایی در این شرکت ، کنترل و بازرسی دوره ای سیلندرها و کپسول ها  و تست های هیدرواستاتیک آنها به طور دائم انجام  می شود.

قائم مقام مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی از ارزیابی عملکرد امور آب و فاضلاب همه شهرهای استان ، 58 پیمانکار حوزه اجرایی  و 20 پیمانکار حوزه بهره برداری خبر داد و تصریح کرد : در این ارزیابی مولفه هایی نظیر «گزارش دهی وتجزیه وتحلیل حوادث HSE» ، « مدیریت بهداشت کارگاه»، «مدیریت ایمنی کارگاه»، «مدیریت محیط زیستی فعالیتها» ، «آموزش کارکنان وپیمانکاران» ، «پاسخگویی به مکاتبات» و» شاخص شدت تکرار حادثه ( FSI ) « مورد ارزیابی قرار می گیرد وشهرهای دارای رتبه برتر مشخص و تشویق شده و شهرهای دارای رتبه ضعیف  بایستی پاسخگو بوده و نسبت به بهبود عملکرد اقدام نمایند.

مهندس حسینی پور اخذ تاییدیه استقرار سیستمهای مدیریت ایمنی و بهداشت و مدیریت محیط زیست و اندازه گیری عوامل زیان آور محیط کار را از دیگر اقدامات مهم عملکرد در حوزه حفاظت ایمنی و محیط زیست (HSE)در سال جاری عنوان نمود.

وی از انجام اقدامات موثر برای مقابله با شیوع بیماری کرونا در محیط کار خبر داد و گفت : از ابتدای شیوع این بیماری به صورت مستمر ضد عفونی سطوح و لوازم اداری و خودروهای شرکت انجام شده و حدود 5 هزار لیتر مواد ضد عفونی کننده  ، 7 هزار و پانصد عدد ماسک  و 8 هزار و پانصد جفت دستکش تهیه و در بین کارکنان توزیع شده است.

قائم مقام مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی ادامه داد: تا کنون 2 مرحله آموزش اصول  پیشگیری و خود مراقبتی در خصوص بیماری کرونا  صورت گرفته و ضمن بازرسی و انجام اقدامات اجرایی پیشگیری از بیماری کویید 19 ، غربالگری کلی کارکنان و پیمانکاران در رابطه با این بیماری و ثبت آنها در سایت سلامت وزارت بهداشت صورت گرفته است.

وی همچنین از سنجش سلامت کارکنان و پیمانکاران و غربالگری فشارخون آنان در سال جاری خبر داد.