به گزارش اکونا پرس،

مسعود انصاریان اظهار داشت: پدافند غیرعامل به معنای حفاظت در مقابل تهدیدات طبیعی و انسان ساخت است که در این روش اهدافی مانند: کاهش تهدیدات و آسیب پذیری بناها و تاسیسات و سکونتگاه‌های انسانی و حفظ و حراست از جان و مال انسان‌ها دنبال می‌شود.

وی افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان در جریان سیل سال 98 و زلزله سال گذشته مسجدسلیمان و در بازسازی واحدهای مسکونی، اصل مهم مقاوم سازی بناها در برابر زلزله را مدنظر داشته و تمام واحدهای بازسازی شده سیل براساس کد ارتفاع جدیدی که توسط مهندسین مشاور تعیین شده، انجام گرفته است. مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان گفت: در سال‌های اخیر نیز بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان براساس سیاست‌های کلی نظام، نسبت به مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی اقدام کرده و این مهم همچنان ادامه دارد.

انصاریان بیان کرد: در زمینه تهیه طرح‌های هادی روستایی، مسئله پدافند غیر عامل در شرح خدمات تهیه طرح لحاظ شده و توزیع کاربری اراضی، تراکم‌های ساختمانی و سطح اشغال قطعات مسکونی با توجه به پدافند غیرعامل توسط مشاورین طراحی و تعیین می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تاکنون 70هزار واحد در سطح روستاهای استان مقاوم سازی شدند، گفت: در برنامه سال جاری 7هزار و 500 واحد دیگر به سیستم بانکی معرفی شدند که این افراد می‌توانند با مراجعه به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی محل سکونت خود، نسبت به تشکیل پرونده اقدام کنند.

این مقام مسئول تاکید کرد: مسئله آموزش افراد جامعه و لحاظ نمودن اصول پدافند غیرعامل در کلیه پروژه‌ها یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است.