به گزارش اکونا پرس،

ایرج موفق افزود: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده اکنون مشکلی بابت تامین مرغ گرم و منجمد، روغن و گوشت قرمز نداریم  و بررسی های لازم با کمک سایر نهادهای نظارتی انجام شده است.

وی با اشاره به وجود کالاهای موردنیاز شهروندان به اندازه کافی در استان اظهارداشت: مردم باید آرامش لازم را در خرید کالاها رعایت کنند و از خرید هیجانی خودداری کنند.

رییس سازمان صنعت معدن و تجارت اصفهان با اشاره به کمبود مقطعی برخی از کالاها، تصریح کرد:‌ ممکن است افراد سودجو برای اهداف خود برخی کالاها را گران کنند این شرایط با امتناع مردم از خرید هیجانی، طبیعی خواهد شد.

وی تصریح کرد: بسیاری از کسبه و بازاریان اصفهان انصاف را در عرضه کالاها دارند و قیمت های مصوب را رعایت می کنند اما در هر قشری افرادی وجود دارند که از فرصت ایجاد شده سوء‌ استفاده می کنند.

موفق خاطرنشان کرد: واحد بازرسی و نظارت این سازمان به صورت مستمر بر فعالیت واحدهای اقتصادی شامل انبارها، سردخانه‌ها، مراکز عمده نگهداری کالا، مراکز تولیدی و نهاده‌های دامی نظارت دارد و با تخلفات احتمالی برخورد می‌کند.

وی اضافه کرد: ۵۷ هزار مورد بازرسی از بنگاه‌های اقتصادی استان در بخش‌های مختلف از ابتدای سال جاری تا کنون توسط بازرسان این نهاد انجام و پنج هزار و ۵۰۰ پرونده در این زمینه تشکیل و برای رسیدگی به اداره کل تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

رییس سازمان صنعت معدن و تجارت اصفهان با اشاره به فعال شدن مرکز شبانه روزی فوریت‌های نظارت و کنترل بازار این استان بیان کرد: سامانه ۱۲۴ در این مرکز برقرار است و گروه‌های‌ بازرسی به درخواست‌ها و شکایات به‌صورت شبانه روزی رسیدگی خواهند کرد.

اصفهان با بیش از پنج میلیون نفر جمعیت، بیش از ۹ هزار واحد تولیدی کوچک و بزرگ با سرمایه ۲۲۱ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۲۶۳ هزار نفر، حدود ۸۴۰ معدن در حال بهره برداری با سرمایه گذاری بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال و حدود ۱۸۰ هزار واحد صنفی صنعتی ترین استان کشور بشمار می‌آید.

سهم اصفهان در صنعت کشور را ۱۱ درصد، سرمایه گذاری ۱۰ درصد و اشتغال صنعتی هشت درصد و رتبه اصفهان در طرح‌های نیمه تمام صنعتی و تعداد معادن اول و از نظر ذخایر معدنی دوم است./راعی