به گزارش اکونا پرس،
به نقل از سکایی نیوز ایوب کرد بیان کرد: بیشترین حجم مبادلات اقتصادی این مدت در پایانه مرزی میلک و میرجاوه علی رغم شیوع ویروس کرونا با یک میلیون و 29 هزار و 548 تن کالا به صادرات اختصاص دارد.
 
وی عمده کالاهای صادراتی از پایانه های مرزی استان را مصالح ساختمانی، فرآورده های نفتی، گاز مایع و مواد غذایی عنوان کرد و افزود: صادرات این مدت توسط 43 هزار و 787 دستگاه کامیون انجام شده است.
 
کرد با اشاره به ظرفیت های صادراتی پایانه های مرزی استان گفت: مرزهای طولانی آبی و خاکی، برخورداری از سابقه تاریخی در مبادلات تجاری، قرار داشتن در مهم‌ترین مسیر تجاری دنیای قدیم(جاده ابریشم) در کنار مراودات قومی، فرهنگی و اجتماعی مردم استان با مردمان آن سوی مرز موقعیت خاص صادراتی را برای این استان فراهم نموده است به طوری که با وجود شیوع کرونا شاهد مبادلات تجاری قابل توجه با کشورهای منطقه هستیم.
 
مدیر کل راهدارای و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان مجموع ترانزیت کالا از پایانه های مرزی میرجاوه و میلک را در 9 ماهه سال جاری 444 هزار و 908 تن و واردات را 49 هزار و40 تن عنوان کرد.
 
کرد بر افزایش مبادلات اقتصادی سیستان و بلوچستان با کشورهای افغانستان و پاکستان تاکید کرد و افزود: به منظور بهره گیری هر چه بهتر از ظرفیت های موجود، عملیات توسعه محوطه پایانه مرزی میلک و طرح توسعه سالن مسافری پایانه مرزی میرجاوه توسط این اداره کل در حال انجام است.