به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم : خانه فرهنگ کار معادن منگنز استان قم با حضور شهریار احمد بیگی مدیرکل امور فرهنگی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ، مصطفی کاویانی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم ، مدیریت معدن منگنز و جمعی از مدیران و روسای ستادی و اجرایی استان افتتاح شد 

در این مراسم مدیرکل دفتر امور فرهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی،با بیان اینکه استان قم به لحاظ فرهنگ کار دارای یک عقبه تاریخی است، گفت: اگر فرهنگ کار را درست تبیین کنیم در محیط کار مشکلات کاهش می یابد.

احمد بیگی تصریح کرد : برای ارتقای فرهنگ کار، باید از مدارس شروع کرده و در کتب درسی به کار ارزش داده شود.

احمد بیگی با بیان اینکه توجه به کار آفرینی در جامعه بایدتقویت شود، گفت: در زمینه اشتغال زایی و تولید باید عزت کارآفرین حفظ شده و حمایت لازم  از کار آفرین مورد توجه قرار گیرد.

 مدیرکل امور فرهنگی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی افزود: عدم وجود فرهنگ کار

در کشور ضرر هایی را وارد می کند که برای جلوگیری از این خسارتها باید به صورت منظم جلساتی را در خصوص فرهنگ کار با اصناف و اقشار جامعه و صنوف دیگر داشته باشیم.

 همچنین در این مراسم مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم با اشاره به اینکه فرهنگ کار با خیلی دیگر از فرهنگ های دیگر در ارتباط است‌ گفت : از هر فرصت مناسبی باید برای انتقال فرهنگ کار به اقشار مختلف جامعه استفاده کنیم.

مدیرکل امور فرهنگی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت: خیلی از افراد را رسانه ها قهرمان کردند، بیاییم فرهنگ کار و زحمات کارگران را در رسانه ها و فضای مجازی قهرمان کنیم‌، چرا نباید کارگران قهرمان زندگی ما باشند.

کاویانی یادآور شد : فرهنگ کار نباید با فرهنگ کار آفرینی اشتباه گرفته شود، فرهنگ کار خیلی مهم تر است چون فرهنگ کار با حفظ و دوام شغل سر و کار دارد و صدا و سیما برای فرهنگ کار به صورت جدی و جهادی پای کار بیاید.

در این مراسم همچنین از تلاشهای ارزشمند مهندس راغبیان مدیریت معادن منگنز در راستای فعالیتهای فرهنگی و ورزشی با اهدای لوح ، تقدیر به عمل آمد.