به گزارش اکونا پرس،

شورای زکات استان قم با ریاست آیت الله سعیدی و با حضور استاندار و مدیران عضو شورای زکات استان در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد آیت الله سید محمد سعیدی امام جمعه و رئیس ستاد زکات استان قم با گرامیداشت سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، ارتحال آیت الله مصباح یزدی تسلیت گفت و تصریح کرد چنین افرادی جای خالیشان پر شدنی نیست و باید نیروهایی تربیت کنیم که در راه آنها گام بردارند و نظام به چنین افرادی نیاز دارد.

وی با قدردانی از خیران که در مواقع مناسب احساس خدمت می کنند و در امور مختلف مشارکت دارند گفت: درباره زکات هم باید کار جهادی انجام دهیم و خیران نیز مشارکت ویژه ای داشته باشند.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها با اشاره به آیات مکرر قرآن کریم درباره زکات تاکید کرد: برای اینکه در امر زکات موفق باشیم باید کار جهادی داوطلبانه و فوق برنامه انجام گیرد.

وی خواستار حمایت مراجع عظام تقلید، علما و اندیشمندان کشور و نخبگان دانشگاهی از دستگاه‌های متولی احیای زکات شد و افزود: همدلی مسئولان و خدمتگزاران کشور برای احیای این فریضه الهی برکات و خیرات فراوانی در پی خواهد داشت.

رئیس ستاد احیای زکات استان قم ضمن قدردانی از دستگاه‌های متولی زکات در استان به ویژه کمیته امداد از مسئولان این امر خواست تا اقدامات و نتایج کارهایشان را به اطلاع مردم برسانند و طوری تبلیغ کنند که مردم با دل بستن به معنویات بتوانند از مالشان دل بکنند.

در ابتدای این جلسه اکبر میرشکار مدیرکل کمیته امداد و دبیر شورای زکات استان گزارشی از عملکرد این ستاد و اقدامات انجام شده توسط کمیته امداد امداد ارائه کرد.