به گزارش اکونا پرس،

حمیدرضا شیخ الاسلام در گفتگویی در مورد آخرین وضعیت آموزش و تشریح فعاالیت‌ها اظهار داشت:کلیه آموزش‌های درسی بعد از بخش نامه ستاد مقابله با کرونا تاکنون در فضای مجازی ادامه دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم افزود: در یک اتفاق مهم براساس ابلاغیه ستاد مقابله با کرونا، مجوز حضور دانش‌آموزان قم فقط در پایه اول و دوم ابتدایی و دروس عملی دوم متوسطه است.

وی تصریح کرد: با توجه به حساسیت و نگرانی خانواده‌ها نسبت به مسائل آموزشی دانش آموزان پایه اول و دوم، فضا را از روز چهارشنبه یکم بهمن ماه در جهت ارائه دروس و رفع اشکال مهیا کرده‌ایم، اما آموزش از طریق فضای مجازی در جای خود باقیست.

شیخ الاسلام بیان کرد: حضور دانش‌آموزان در پایه اول ابتدایی در هر زنگ در کلاس 25 دقیقه است که در نهایت در 5 زنگ بدون زنگ تفریخ یک ساعت و 25 دقیقه و برای دانش‌آموزان دوم سی دقیقه و برای متوسطه دوم نیز سی و پنج دقیقه تعیین شده است.

وی خاطرنشان کرد: در متوسطه دوم نیز دانش‌آموزان برای دروس عملی رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش مجوز حضور دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم در مورد میزان رضایت والدین گفت: والدین قمی، رضایت نسبی از برنامه شاد و تدریس از طریق فضای مجازی و غیرحضوری دارند.

وی افزود:فرمت‌هایی را در اختیار مدیران مدرسه قرار دادیم و از 15 شهرویور که دو هفته حضوری بود و یا از بهمن ماه که الزامی برای حضور نکردیم، رضایت خوبی را از سوی والدین و خانواده‌ها داریم و تعدادی از خانواده‌ها که چند فرزندی هستند و مشکلاتی را در بحث آموزش احساس می‌کنند نیز از فضای مجازی استقبال می کنند.

شیخ الاسلام بیان کرد: با توجه به اینکه الزامی برای حضور دانش‌اموزان در سطح مدارس نداشتیم، موفقیت‌های خوبی در تحصیب داشته ایم و استان قم رتبه اول را در حضور دانش‌آموزان در برنامه شاد و تحصیل غیرحضوری در سطح کشور کسب کرده است.

وی تصریح کرد: همراهی همکاران و معلمان و والدین و دانش آموزان با برنامه‌های آموزشی در شاد بسیار خوب است و با وجود اینکه  270 هزار نفر دانش‌آموز داریم 40 هزار نفر نیز اتباع هستند توانسته‌ایم پوشش خوبی از طریق شاد داشته باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم عنوان کرد: کسب رتبه اول دارای سه شاخص است که شامل وصل شدن همه مدارس به سامانه شاد و کلاس بندی و ورود همه دبیران و آموزگاران به شاد و حضور دانش‌آموزان و اولیاء و همکاری با شاد است.

وی اظهار داشت: به طور کلی سطح پوشش آموزش به دانش‌آموزان در سطح استان قم صد در صد است و در مناطقی که دانش‌آموزان دسترسی ندارند ارائه جزوه از طریق مدارس و روان سازی دروس توسط صدا و سیما انجام می‌شود و یا در مناطق کم جمعیت روستایی، آموزش حضوری است.