به گزارش اکونا پرس،

 سرهنگ داودآبادی جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه قم  در نشست کارگروه های تخصصی این قرارگاه که در سالن  جلسات نمایندگی ولی فقیه و  با حضور حجت الاسلام و المسلمین اکبری مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام علی بن ابیطالب (ع) استان قم برگزار شد،ضمن عرض  تبریک بمناسبت  ایام الله چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و فرارسیدن ماه مبارک رجب بیان کرد : در قرارگاه پیشرفت و آبادانی و بسیج سازندگی، محرومیت زدایی را به این صورت تعریف می کنیم که قرار است ما دست به دست هم دهیم و با استفاده از ظرفیت های ممکن ،باری را از روی دوش انقلاب و نظام برداریم .

داود آبادی در ادامه اظهار داشت : در  قرارگاه  پیشرفت و آبادانی سپاه امام علی بن ابیطالب (ع) استان قم با بهره گیری از ظرفیت سپاه و بسیج و هماهنگی بین دستگاه های اجرایی و سرمایه های انسانی مومن ، متعهد ، متخصص و آشنای به کار که نسبت به مردم احساس مسئولیت عمیقی دارند ،توانسته ایم در جهت رفع محرومیت قدم برداریم و به این محرومیت زدایی  افتخار می کنیم همانطور که در عرصه عملکرد جهادی در سال جاری در 18 عنوان فعالیت داشته ایم و در سال 99 تنها 23 میلیارد و 200 میلون تومان پروژه عمرانی داشتیم که در 20 سال گذشته بسیج سازندگی شاهد چنین اقدامی نبوده است .

وی افزود : همچنین امسال حدود 6 میلیارد تومان سرمایه از دستگاه های اجرایی برای کار جهادی جذب شد.

 وی تصریح کرد: هم اکنون  524  گروه جهادی در سطح استان وجود دارد که علاوه بر فعالیت در حوزه عمران  و سازندگی ، در حوزه اشتغال نیز اقداماتی صورت گرفته که با استفاده از ظرفیت بانک ها 18 میلیارد تومان وام برای ایجاد اشتغال به جوانان ارائه داده و با این تسهیلات توانستیم برای 454 نفر اشتغال ایجاد کنیم که برای هر اشتغال به تقریب 40 میلون تومان سرمایه صرف شد.

محمود داودآبادی افزود:  در دل روستا ها نیز 240 صندوق قرض الحسنه مستقر شد که  8530 نفر در این صندوق ها همیاری می کنند.

 وی ادامه داد: در بحث اشتغال ۲۵ میلیارد تومان وام برای ۵۰۰ واحد نیروگاه خورشیدی تخصیص داده شده است که به ازای هر نیروگاه ۵۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه با دوره تنفس تا ۶ ماهه وجود دارد و به متقاضیان واگذار خواهد شد.

در ادامه برادر حجت الله  زارعی مدیر پروژه دهکده اقتصاد مقاومتی گفت : با استفاده از ظرفیت های موجود در اردوگاه آیت الله بلاء الدینی که ۳۲۷ هکتار زمین کشاورزی دارد دهکده اقتصاد مقاومتی ایجاد شد و در این دهکده  34 هکتار زمین در حال کشت است و 50 هکتار زمین نیز در شرف آماده سازی برای کشاورزی داریم .

وی گفت: در موضوع دهکده اقتصادی توانسته ایم به صورت یک پروژه شاخص در سطح استان مطرح کنیم که بر اساس مصوبه ستاد اقتصاد مقاومتی استان جهت توسعه زیر ساخت آن  مبلغ سه میلیارد تومان سرمایه تخصیص داده شده است .

زارعی اظهار داشت :  علاوه  بر کشاورزی و زراعت دنبال بحث گردشگری نیز در این دهکده هستیم .

 زارعی همچنین در ادامه ابراز داشت : در اردوگاه آیت الله بهاء الدینی اردوگاه ترک اعتیاد کرامت را نیز دنبال کرده ایم و در این اردوگاه  ترک اعتیاد؛ کارگاه هایی نظیر سفالگری ، آهنگری ، فرش بافی ، کارگاه موزاییک سازی ، فنرزنی و قابلمه سازی راه اندازی شده و فعال هستند.

در پایان حجت اسلام و المسلمین دوستی مسئول دهستان قنوات نیز گفت : دهستان قنوات 30 هزار نفر جمعیت داشته و منطقه پویایی می باشد اما برخلاف ظاهر از نظر فرهنگی بسیار فقیر هست که  تاکنون 4 طلبه را در این دهستان مستقر کرده ایم و طلابی  که در آنجا مستقر هستند با ما ارتباط دارند .

وی گفت:سیاست ما در منطقه هدف مشارکت گیری از مردم و مسئولین در حل مشکلات و محرومیت زدایی می باشد که در زمینه شناسایی خانواده های نیازمند منطقه و حل مشکلات آنها به صورت جدی ورود پیداکرده  و طی یک سال اخیر علاوه بر برنانه های متنوع فرهنگی و توزیع بسته های معیشتی و غذای گرم تا کنون 50 منزل محروم ؛ بازسازی و یا به طور کامل ساخته شده است.

 سلام مدیران محترم با تیتری دلخواه و مناسب لطفا جهت انتشار