به گزارش اکونا پرس،

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، سید محمدرضا میره ای، معاون توسعه مشارکتهای مردمی یکی از راهکارهای توانمندسازی مددجویان را تهیه مسکن مناسب برای آنها دانست و گفت: متاسفانه در سالهای اخیر به دلیل افزایش شدید قیمت مسکن، امکان خانه دار کردن مددجویان بدون خانه، کاهش یافته است.

وی با اعلام آمادگی کمیته امداد برای ساماندهی کمکهای مردمی تصریح کرد: با هم افزایی کمکهای 20 نفر از حامیان و خیّران، دو خانه، هر کدام به مساحت 60 متر مربع و به ارزش هشت میلیارد و 450 میلیون ریال برای دو خانواده سادات محسنین خریداری شد.

میره ای با اشاره به اینکه این کار خداپسندانه به همّت کارشناسان اکرام ایتام و محسنین اداره سه قم انجام شد افزود: سهم حامیان و خیّران در خرید این دو سرپناه از پنج تا یک میلیارد و 160 میلیون ریال اعلام شده است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قم با بیان اینکه هم اکنون بیش از سه هزار خانوار تحت حمایت استان مستأجر هستند گفت: از این تعداد 330 خانواده، ایتام فاقد مسکن هستند که اگر همه کمک کنند برای آنها سرپناه مناسب تأمین خواهد شد و یتیمی در قم بدون سرپناه نمی ماند.

وی ضمن قدردانی از همراهی خیران با این نهاد و با معرفی شماره کارت 6104337770116398 با کد شناسه 332263 ادامه داد : این حساب برای تأمین مسکن نیازمندان پیش بینی شده است که مردم و خیّران از این طریق می توانند کمکهای خود را در کمترین زمان ممکن به افراد بی بضاعت برسانند.