به گزارش اکونا پرس،

به نقل از ایثار واحد استان قم، حجت الاسلام حسن هنرمند با حضور در برنامه گفت و گوی ویژه خبری افزود: افتخار ما خادمی شهدا و ایثارگران است . بیش از 6000 شهید، 12000جانباز و 600 آزاده از استان قم در راه اسلام و قرآن جانفشانی کردند و امروز ملت ما مدیون این ایثارگری ها و شهادت طلبی ها است.

وی ادامه داد: امروز هرچه به این عزیزان خدمت کنیم، نمی توانیم پاسخگوی مقام صبر، ایثار و گذشت ایثارگران باشیم. آنچه از خدمت صورت می گیرد، در حد توان و امکانات محدود ما است.

وی اضافه کرد: هم اکنون 37هزار 407نفر از خانواده شهدا و ایثارگران تحت پوشش بیمه تکمیلی  و 19هزار و 602 نفر تحت پوشش بیمه همگانی هستند. به دلیل معوقات دو ساله، مشکلاتی برای جامعه هدف در حوزه درمان ایجاد شد که با مذاکرات و پرداخت های صورت گرفته بخشی از مشکلات حل و رضایت نسبی جامعه هدف کسب شده است.

وی درخصوص ارایه خدمات توانبخشی به ایثارگران گفت : در این راستا در استانها مراکز توانبخشی ایثار ایجاد و خدماتی در این راستا ارایه شده است.در استان قم نیز تاکنون فاز اول در بخش ورزشی بهره برداری شده وبرای فاز دوم توانبخشی با تلاش های صورت گرفته از محل اعتبارات سازمان برنامه و بنیاد مرکز جهت تکمیل و تجهیز اعتبار تخصیص یافته است و با 85 درصد پیشرفت، بزودی شاهد بهره برداری این مجموعه  هستیم.

حجت الاسلام هنرمند، همچنین در خصوص پیگیری درخواست جانبازان نخاعی گفت: ایجاد آسایشگاه خواست این قشر ارزشمند بوده که مورد پیگیری قرارگرفته که در این زمینه نیز اقداماتی انجام و بزودی به نتایج مطلوب منجر خواهد شد.

وی با اشاره به انجام 1511 ملاقات چهره به چهره با جامعه هدف با رعایت دستور العمل های بهداشتی گفت: در سالجاری به دلیل رعایت شیوه ها نامه ها بخشی از دیدارها غیر حضوری انجام شده است. در این راستا دیدارهای حضوری 11هزار و 204 مورد و تماس های تلفنی 11هزار و 655مورد ثبت شده است.

حجت الاسلام هنرمند به تفاهم نامه مسکن و اشتغال در راستای حل مشکل ایثارگران اشاره کرد و افزود: هم اکنون 12000 ایثارگر با مشکل مسکن مواجه هستند که طبق این تفاهم نامه در فاز اول 3550واحد مسکونی و در فاز دوم 8000  واحد در نظر گرفته شده است. پروژه  شهرک قدس برای یکهزار ایثارگر آغاز اجرای این تفاهم نامه است .

وی افزود: امسال برای اشتغال 153 نفر رقم 36 میلیارد و800 میلیون ریال تسهیلات از منابع مختلف پرداخت شد. همچنین استخدام در دستگاههای دولتی براساس آزمون برای 318 نفر اقدام شده است.

مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان قم،  از دیگر فعالیت را نشست صمیمی با تشکلهای ایثارگری و نشست با ایثارگران شاغل در دستگاهها با حضور مدیران دستگاه به منظور پیگیری امور تشکل ها و ایثارگران دانست که در سال آینده نیز ادامه خواهد داشت.

حجت الاسلام هنرمند ضمن گرامی داشت روز بزرگداشت شهدا به برنامه های این روز اشاره کرد و افزود: در این ایام 22 برنامه از جمله تجلیل از زنان شهیده و بانوان جانباز، غرس500 نهال بنام شهدا، تجلیل از خانواده معظم شهدا، اهدای خون توسط کارکنان بنیاد، تجدید میثاق با شهدا،  نشست با ائمه جمعه و.. برنامه ریزی شده است.