به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان قم، مهندس "مهدی آهنین‌پنجه" به ارائه گزارشی از اقدامات، فعالیت‌ها و دستاوردهای شرکت توزیع نیروی برق استان قم در سال جاری پرداخت و اظهار داشت: در سالی که گذشت شمار مشترکان برق استان ۵۹۰ هزار مشترک رسید.

 وی با بیان اینکه امسال با همکاری و مشارکت همه بخش‌ها، از تابستان گرم به خوبی عبور کردیم، خاطرنشان کرد: پیک بار تابستان سال گذشته ۸۲۷ مگاوات بود که در سال جاری با وجود افزایش مشترکین، با همکاری خوب مردم مواجه شدیم و این میزان به 815 مگاوات کاهش یافت.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم از انعقاد بیش از 5 هزار و 629 تفاهم‌نامه همکاری با بخش‌های مختلف خبر داد و گفت: در قبال این همکاری، افزون بر ۶ میلیارد و 200 میلیون تومان پاداش همکاری پرداخت کردیم که این مبالغ در قبوض آذر و دی‌ماه مشترکین همکار اعمال شد.

وی از کاهش تلفات برق استان قم از 15 درصد در سال های گذشته به 9 درصد در سال جاری خبر داد و یادآور شد: این اتفاق خوب با تلاش همکاران ما در شرک توزیع برق و با انجام اقدامات فنی و بهره‌برداری مناسب صورت گرفت.

آهنین‌پنجه تأکید کرد: در حال حاضر با حدود 8 هزار کیلومتر شبکه فشار متوسط و ضعیف و 7 هزار و 725 دستگاه ترانسفورماتور با ظرفیت هزار و 815 مگاولت آمپر، تأمین برق مردم استان را بر عهده داریم.

وی در ادامه با بیان اینکه ۸۰ درصد مشترکین استان که حدود ۴۹۰ هزار مشترک برق قم را شامل می‌شود خانگی هستند، از اجرای طرح "برق امید" در سال جاری خبر داد و گفت: بر اساس این طرح هزینه برق مشترکینی که در ماه‌های عادی سال ۸۰ کیلووات ساعت و در ماه‌های گرم سال ۲۰۰ کیلووات مصرف کنند رایگان خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم با بیان اینکه تاکنون بیش از 70 هزار مشترک در قم مشمول طرح برق امید شده‌اند، اظهار داشت: ۴۴ درصد مشترکین برق استان الگوی مصرف را رعایت می‌کنند و ۳۷ درصد نیز جزو مشترکین پرمصرف به شمار می‌روند.

وی یادآور شد: برنامه وزارت نیرو و شرکت توزیع برق استان این است که مشترکین پرمصرف به سمت الگوی مصرف و مشترکین محدوده الگوی مصرف به سمت کم‌مصرف تشویق شوند.

آهنین‌پنجه در ادامه ارائه گسترده خدمات غیرحضوری را از دیگر دستاوردهای شرکت توزیع نیروی برق استان قم برشمرد و تصریح کرد: به منظوری مقابله با شیوع بیماری کرونا سامانه تلفنی ۱۵۲۱ راه‌اندازی شد که از طریق این سامانه درخواست‌های مشترکین پیگیری و ۸۸ خدمت به صورت غیرحضوری به مردم ارائه شد.

وی پیاده‌سازی و استفاده از اپلیکیشن  موبایلی برق من، ارائه خدمات از طریق پرتال شرکت توزیع نیروی برق قم، پیگیری حوادث و اتفاقات از طریق سامانه ۱۲۱، انعقاد قرارداد و انجام کار از طریق دفاتر پیشخوان و سامانه تلفنی ۱۴۲۱ جهت راهنمای مصرف بهینه انرژی را نیز از دیگر بسترهای ارائه خدمات غیرحضوری برشمرد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم با اشاره به توجه به هوشمند سازی سامانه‌های داخلی این شرکت خاطرنشان کرد: با پیاده‌سازی طرح هما، زمانی که مشترکین حوادث و اتفاقات را به واحد ۱۲۱ گزارش کنند و موقعیت مکانی حادثه به صورت هوشمند به خودروهای حوادث ارسال می‌شود و موجب تسریع در رسیدگی به این‌گونه مورد شده و رضایت شهروندان را به دنبال خواهد داشت.

وی در ادامه از تبدیل ۱۳۰ کیلومتر شبکه سیمی به کابل خودنگهدار در سال جاری خبر داد و گفت: در برنامه سال ۱۴۰۰ در نظر داریم ۳۰۰ کیلومتر دیگر از شبکه سیمی را به کابل خودنگهدار تبدیل کنیم.

آهنین‌پنجه همچنین از کشف و جمع‌آوری ۹۰۰ دستگاه ماینر در سال جاری خبر داد و اظهار داشت: در یکی  دو سال گذشته بالغ بر ۲۵۰۰ دستگاه ماینر جمع‌آوری شده است.

وی با اشاره به برقدار شدن دو روستای عسگرسویی و رحمت‌آباد در سال گذشته یادآور شد:  با برقدار شدن این دو روستا، تمام روستاهای استان قم نعمت برق برخوردار شدند و در حال حاضر در استان روستای بدون برق نداریم.

مدیرعامل شرکت توزیع  نیروی برق استان قم از تجهیز ماشین‌آلات و تأمین ناوگان خودرویی توزیع برق استان خبر داد و تصریح کرد: امسال تعداد ۱۵ دستگاه خودروی سنگین شامل تریلی و جرثقیل  و ایسوزو به ناوگان لجستیک توزیع برق استان اضافه شد که امیدواریم با افزایش این سرمایه‌ها، شاهد خدمت‌رسانی هر چه بهتر به مردم باشیم .

وی در پایان با اشاره به اجرای طرح‌های جهادی شرکت توزیع نیروی برق استان گفت : هر هفته و به مناسبت‌ها و شرایط خاص طرح‌های جهادی در بخش مشترکین، شبکه، بافت فرسوده و همچنین بخش مقاوم‌سازی اجرا کردیم که این طرح‌ها دستاوردهای بسیار خوبی برای مردم استان به دنبال داشته است.