به گزارش اکونا پرس،

وی گفت :الگوی مصرف برق در ماههای گرم (خرداد تا شهریور)300 کیلووات ساعت و در دیگرماهها 200 کیلووات ساعت است و مشترکان پرمصرف کسانی هستند که بیش از استاندارد تعریف شده برق مصرف می کنند.

وی بابیان اینکه هر ماه وضعیت میزان مصرف برق به مشترکان در قالب پیامک اعلام می شود گفت :مشترکان پر مصرف علاوه بر هزینه هفت درصد مصوب هر سال 16 درصد نیز بابت افزایش مصرف برق باید پرداخت کنند.

وی تصریح کرد : نقشه عملکرد توزیع  به صورت روزانه بررسی و افراد کم مصرف وضعیت سبز، عدول کنندگان مصرف تا سه درصد وضعیت زرد و بقیه بسته به سهم تعریف شده در صورت عدول از مصرف تعیین شده، برقشان قطع می شود.

وی با اشاره به اینکه سقف پیک مصرف هفته دهم تا هفته بیست و پنجم برای هر هفته مشخص شده است، گفت: از اول خرداد ماه تا هفت خردادماه 917 مگاوات در نظر گرفته شده است و این در حالی است که 35 درصد مصرف در بخش خانگی و 30 درصد در بخش صنعتی  هستند.

صالحی خاطر نشان کرد :برنامه های جامعی از طرف وزارت نیرو به شرکت های توزیع ابلاغ شده است و این برنامه ها با تکیه به تجربه های ارزشمند سالهای گذشته بوده است و شامل برنامه ذخیره عملیاتی برای تمام مشترکین ،جابجایی تعطیلات هفتگی از روز جمعه به یکی از روزهای کاری هفته برای مشترکین صنعتی و دیماندی ،استفاده از مولدهای خود تامین ،کاهش بار برنامه ریزی شده عمومی و سایر مصارف در ساعات اوج بار ،انجام تعطیلات و تعمیرات سالیانه و ....در سال 1400 بوده است .

مدیر دفتر مدیریت مصرف برق شرکت توزیع برق اصفهان عنوان کرد : استفاده مطلوب و موثراز انرژی و منابع مستلزم همکاری همه اعضای جامعه است .

وی به سهمیه کاهش پیک در اصفهان اشاره کرد و گفت : وزارت نیرو برای  تمام شرکت ها از جمله شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان  در تعرفه های مختلف میزان مشخص نموده است به طوری که  در تعرفه کشاورزی ،25 مگاوات ،صنعتی 5/69 مگاوات ،اداری وسی ان جی 10 مگاوات ،تجاری 3 مگاوات ،دیزل ژنراتورها 10 مگاوات و فن آوری های جدید (IOT)5/0 مگاوات و تجمیع کننده ها 33 مگاوات عنوان کرده است .

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق اصفهان تاکید کرد:38 درصد مشترکین اصفهان پر مصرف هستند و باید نسبت به اصلاح الگوی مصرف اقدام کنند .

صالحی خاطر نشان کرد: اگر مشترکین در ماه گرم کمتر از 100 کیلو وات ساعت و بقیه ماه ها تا 80 کیلووات ساعت مصرف کنند، شامل تخفیف صد درصدی برق خواهند شد.

وی به شهروندان توصیه کرد: در هنگام سرویس کولر های خود دقت لازم را داشته باشند که دچار برق گرفتگی نشوند و همچنین از دور کند کولر استفاده کنند چرا که دور تند  کولر مصرف برق را دو برابر می کند و درجه آسایش کولرهای گازی 24 تا 26 درجه می باشد .

وی ابراز داشت :برای داشتن برقی پایدار و مطمئن تلاش همه جانبه لازم است و تنها مربوط به یک گروه و دسته نیست بلکه مردم در هر جایگاه و هر شغلی که هستند می توانند مدیریت بهینه مصرف داشته باشند و باید دقت کنیم که امسال با کمبود بارش ها احتمال مدیریت اضطراری بار وجود دارد.

وی در پایان از همشهریان اصفهانی خواست که توجه ویژه ای به ساعات پیک که از ساعت 12 تا 17 داشته باشند و حتی المقدور از وسایل پر مصرف استفاده نکنند.

اصفهان –محسن راعی