به گزارش اکونا پرس،

مدیرعامل شرکت گاز استان قم افزود: همچنین در سال گذشته گاز در 6 شهر استان به بهره برداری رسید که در مجموع 99.5 درصد از بافت شهری و 99.5 درصد از بافت روستایی را تحت پوشش قرار داده‌ایم و این مناطق از نعمت گاز برخوردار شدند.

وی با بیان اینکه تلاش ما در دو بخش مهم متمرکز شده است بیان کرد: گازرسانی به صنایع استان یکی از اولویت‌های مهم است، با توجه به فرمایشات رهبری در سال گذشته مبنی بر جهش تولید و امسال نیز با شعار رفع موانع تولید، حرکت‌های بزرگی انجام گرفت و در حوزه بند قاف و اجرای تاثیرات بند قاف عملکرد خوبی در سال گذشته داشته‌ایم .

نصیری عنوان کرد: ما موفق شده‌ایم در این باره در حدود 99 میلیون لیتر سوخت مایع را تبدیل به گاز کنیم که در بخش صنعت، این ظرفیت مهم، جز افتخارات شرکت گاز استان قم است و همکاران در این زمینه مشارکت لازم را داشته اند.

وی در مورد تحقق اهداف در حوزه گازرسانی به صنایع تصریح کرد: امسال نیز در راستای همان فرمایشات رهبری در بخش گازرسانی به بخش صنایع اقداماتی در دست اجراست و در حال حاضر تامین گاز الغدیر را در دستور کار داریم و پروژه ای که قرار بود پایان سال 1400 به اتمام برسد در پایان خردادماه  با اجرای تست مناسب خط تغذیه الغدیر به بهره برداری می‌رسد.

مدیرعامل شرکت گاز استان قم خاطرنشان کرد:با بهره برداری از این خط تغذیه‌ای، میزان متناوبی از متقاضیانی که تقاضای سرمایه گذاری استان و ایجاد اشتغال و توسعه دارند به سرانجام می‌رسد و در مجموع بهره برداری شهرک الغدیر تا پایان خرداد ماه انجام می‌شود.

وی در خصوص تامین تجهیزات در اجرای این پروژه ها گفت: همزمان نیز طرح توسعه شهرک صنعتی شکوهیه و محمود آباد را در دست اقدام داریم و ملزومات و تجهیزات و متریال‌ها به رغم محدودیت‌های شدیدی که از جانب لوله های سایز بالای 24 اینچ داشته‌ایم، تامین شده و در پایان برگزاری مناقصه در جذب پیمانکار هستیم تا طرح عملیاتی شود و انشالله با جذب پیمانکار در اجرای توسعه شهرک های صنعتی بتوانیم پروژه‌های گازرسانی این دو شهرک را به بهره برداری برسانیم.

نصیری افزود: متقاضیان در این دو شهرک درخواست توسعه شبکه و انشعاب جدید دارند و می توانند از این نعمت برخوردار شوند و گازرسانی به شهرک شکوهیه و محمود آباد به نتیجه خواهد رسید.

وی در مورد ضرورت توجه به فرهنگ بهینه در مصرف گاز بیان کرد: از جمله برنامه‌های در دست اقدام و جز افتخارات استان، ایجاد فرهنگ بهینه در مصرف گاز است، در سنوات قبل نیز با همکاری رسانه‌ها و صدا و سیما و تلاش روابط عمومی، مصرف استان را به شکل بهینه‌ای مدیریت کرده ایم.

مدیرعامل شرکت گاز استان قم عنوان کرد: با وجود افزایش مصرف در کشور، در قم وضعیت خوبی داشتیم که حاکی از فرهنگ بالای استان است، در این باره صرفه‌جویی‌هایی اتفاق افتاد که در مصرف بهینه موثر بوده است.

وی با اشاره به اقدامات مهم شرکت گاز در سطح استان تصریح کرد: اقدامات مناسبی در مورد مانیتورینگ گاز در دست اقدام داریم و ایستگاههای گاز که قبلا به صورت دستی باید هدایت و کنترل می‌شد امروزه توسط سیستم‌هایی با تکنولوژی بالا و مانیتورینگ الکترونیکی صورت می گیرد و می تواند در پایداری و استمرار گاز و ارائه خدمات مطلوب به مشترکین موثر باشد و کمترین قطعی گاز را به دنبال داشته باشیم.

نصیری خاطرنشان کرد: ظرفیت های مهمی در ارائه خدمات الکترونیکی وجود دارد و از 22 خدمتی که به مردم ارائه می‌شود 17 خدمت را در دفاتر پیشخوان در دست ارائه داریم و مردم استان با مراجعه به اولین دفاتر پیشخوان در نزدیکی منزل می توانند از این خدمات استفاده کنند، همچنین 50 درصد از خدمات به صورت الکترونیکی از طریق مبایل قابل ارائه است.

وی در خصوص توسعه این خدمات یادآور شد: سامانه 1594 جهت روئت و دریافت صورت حساب و پرداخت آن فعال و 80 درصد از نیازها به صورت الکترونیکی قابل ارائه است، این خدمات الکترونیکی در حدود 70 درصد از فرآیند کارهای اجرایی به شمار می رود که کلیه این خدمات تا پایان سال با پیگیری به صورت الکترونیکی در دفاتر پیشخوان و تلفن همراه انجام می شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان قم گفت: در حال حاضر 98 درصد از صورت حساب قبوض گاز در قم به صورت پیامک برای مشترکین ارسال می‌شود که رکورد قابل توجهی در سطح کشور است.