به گزارش اکونا پرس،

به  نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان قم درراستای حمایت از خانواده های راهدار، طرح اطلاق شهید خدمت به جان باختگان این قشر خدوم و زحمتکش درحین ماموریتهای اداری ، به هیات دولت پیشنهاد شد .

معاون توسعه مدیرت و منابع سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای درتکمیل خبر فوق تصریح کرد : طرحی به دولت پیشنهاد شده که درصورت تصویب ، راهدارانی که مستقیما و درعملیات نگهداری و خدمت رسانی جاده ها هستند ، درصورت جان باختن حین انجام وظیفه ، شهید راه خدمت قلمدادشوند .

عباسعلی بنی اسدی با یادآوری این مهم که سالانه و به طور متوسط چهل تن از عوامل راهدار درحین ماموریتهای اداری درسطح راهها جان خودرا از دست می دهند عنوان کرد : همچنین به همین میزان درطی سال شاهد مجروحیت و مصدومیت راهداران گرامی حین انجام وظیفه درسطح راههای مواصلاتی کشور می باشیم .

وی ادامه داد : با توجه به آنکه خانواده های داغدار این عزیزان فاقد پشتوانه های مادی ، معنوی می شوند و دولت (به طور اخص سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای) هیچ گونه مجوزی جهت حمایت از آنان ندارد ، طرح مذکور به هیات محترم دولت پیشنهاد گردید که انشاا... شاهد تصویب آن باشیم .

بنی اسدی در توضیحی مجمل درخصوص امکان و راهکارهای تصویب این طرح اظهار داشت : با عنایت به تبصره یک ماده 4 قانون اصلاح اساسنامه بنیاد شهید و تبصره ذیل ماده یک قانون جامع خدمت رسانی به ایثارگران ، تعیین مصادیق عملی شهید ، مفقود الاثر ، جانباز و آزاده ، درچهارچوب قوانین ستاد کل نیروهای مسلح تهیه و به تصویب هیات وزیران می رسد .

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای درخاتمه ابراز امیدواری کرد با تصویب این طرح شاهد حمایت هرچه بیشتر از خادمان بی ادعای عرصه راه و خانواده های آنان باشیم .