به گزارش اکونا پرس،

 به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان قم، حمیدرضا شیخ‌الاسلام  در گفت‌وگویی ،‌ افزود: در پایه اول ابتدایی تاکنون ۲۲ هزار دانش‌آموز توسط مدیران مدارس ثبت‌نام شده‌اند و پیش‌بینی می‌شود این تعداد به ۲۸ هزار نفر برسد.

وی با اشاره به آغاز ثبت‌نام در دوره متوسطه اول از ابتدای تیرماه جاری، اضافه کرد: بیش از ۷۰ درصد دانش‌آموزان در پایه هفتم متوسطه اول ثبت‌نام کرده‌اند و ثبت‌نام در دوره متوسطه دوم نیز از ۱۶ تیرماه آغاز می‌شود.

به گفته وی، ثبت‌نام دانش‌آموزان باید در سامانه پادا انجام شود که در میان پایه‌ها توسط مدیران و در پایه‌های اول ابتدایی، هفتم و دهم توسط خانواده‌ها صورت می‌گیرد.

شیخ‌الاسلام خاطرنشان کرد: زمانی که خانواده‌ها برای ثبت‌نام وارد پادا می‌شوند، پنج اولویت برای ثبت‌نام گذاشته‌اند که درخواست دارم نزدیک‌ترین مدرسه در محل سکونت را انتخاب کنند تا سرعت عمل در ثبت‌نام دانش‌آموزان بالاتر رود.

وی با بیان این‌که پدیده کرونا مشکلات زیادی برای مردم به‌ویژه آموزش‌وپرورش ایجاد کرده، گفت: اگر دانش‌آموزی به دلیل ترس از کرونا ثبت نام نکند،‌ یک سال از تحصیل بازمی‌ماند؛ از اولیا خواهش می‌کنیم دست به دست هم دهیم تا فرزندان از تحصیل بازنمانند.

وی با بیان این‌که آموزش و پروش سعی کرد با بضاعتی که دارد آموزش را در دوران شیوع کرونا تعطیل نکند، تاکید کرد: دغدغه اولیا و مسئولان آموزش‌وپرورش سلامت دانش‌آموزان است که امیدواریم مسئولان ستاد ملی کرونا تدابیر ویژه‌ای برای حفظ سلامت دانش‌آموزان در سال تحصیلی آینده اتخاذ کنند.

 گفتنی است در سال تحصیلی گذشته تعداد دانش‌آموزان با افزایش هشت‌درصدی به حدود ۲۷۰ هزار نفر در مقاطع مختلف رسید؛ ۶۷۰ فضای فیزیکی و پنج هزار و ۸۰۰ کلاس درس در استان قم وجود دارد و تعداد کد فضاهای آموزش‌وپرورش قم حدود یک هزار و ۳۰۰ واحد است.