به گزارش اکونا پرس،

به نقل از اداره روابط عمومی مخابرات منطقه مرکزی در این دیدار مهندس لطفی، سر پرست مخابرات منطقه مرکزی با اشاره  به مدیریت واجرای مصوبات فعلی نهادهای نظارتی بیان کرد: با ادامه این وضعیت مخابرات روز به روز ضعیف تر می شود وطبق آخرین مصوبات رگولاتوری در خصوص هزینه های رانژه کردن خطوط برای شرکت‌های FCP ، با توجه به افزایش تورم جامعه وعدم تامین هزینه تجهیزات برای رانژه‌کشی ، کار رانژه خطوط در برخی از مراکز مخابراتی با مشکل مواجه شده است.

مهندس لطفی افزود : در یک مرکز مخابراتی برای اجرای عملیات رانژه به طور متوسط بیش از 100 هزار تومان هزینه می شود و فروش آن به قیمت 12هزار تومان توجیه اقتصادی ندارد و ضروری است هرچه سریعتر قوانین وتعرفه ها در این بخش مورد بازنگری قرار گیرد.

سر پرست مخابرات منطقه مرکزی اظهار داشت: در حال حاضر دایری یک خط تلفن ثابت 10 میلیون تومان هزینه دارد در حالیکه مخابرات موظف شده است تنها دویست هزار تومان از متقاضیان دریافت نمایدو همین خط تلفن پس از دایری با میانگین در آمد ۷ هزارتومان،فقط برای نگهداری شبکه کابل آن ۱۵۰۰۰ تومان هزینه می شود که ادامه این وضعیت  مخابرات را با بحران مالی و به سمت ورشکستگی سوق خواهد داد.

مهندس لطفی افزود: طرح جدا کردن داکت وحوضچه ها از مراکز مخابراتی هدر رفت سرمایه ملی و اسراف بیت المال است که در نهایت منجر به توقف صنعت ارتباطات کشور ونابودی مخابرات  خواهد شد و نیاز است متولیان وتصمیم گیرندگان در این حوزه با اتخاذ راهکار های کارشناسی شده، شرکت مخابرات را یاری وحمایت نمایند.

در ادامه نظری، نماینده مردم شهرستان خمین در مجلس با تقدیر از تلاش های صورت گرفته جهت توسعه شبکه مخابراتی در شهرستان تصریح کرد: با ادامه روال موجود ،در آینده مخابرات بیشتر متضرر خواهد شد وبا عدم توسعه شبکه های مخابراتی خدمت رسانی به مردم دچار مشکل می شود .

 نظری بحث منطقی شدن تعرفه های خدمات تلفن ثابت را بسیار مهم دانست و اظهار امیدواری کرد این مشکلات با تعامل وهمکاری  مجلس با دولت جدید مرتفع گردد