به گزارش اکونا پرس،

به نقل از پایگاه خبری کمیته امداد، مهرداد مصلح، معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد استان قم با اشاره به اینکه این نهاد همه‌ساله برای اشتغال مددجویان تحت حمایت و فرزندان آن‌ها برنامه دارد گفت: در سالی که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) با عنوان تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها نام‌گذاری کرده است کمیته امداد استان قم مانند سال‌های گذشته متولی اشتغال نیازمندان و افراد بیکار معرفی‌شده از حوزه حمایت است.

وی بهره‌مندی از کارشناسان مجرّب اشتغال در این نهاد را خاطرنشان و اظهار کرد: امیدواریم در سال جاری برای متقاضیان تسهیلات اشتغال این نهاد بیش از 3500 فرصت شغلی ایجاد شود.

مصلح آموزش‌های پیش‌بینی‌شده برای این افراد را خاطرنشان و تصریح کرد: در سال 1400 برای 730 نفر آموزش مقدماتی، برای 150 نفر آموزش مهارت‌آموزی و برای 970 نفر آموزش طرح‌های اشتغال برنامه‌ریزی‌شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قم راه‌اندازی مراکز نیکوکاری کارآفرینی را از برنامه‌های مهم این نهاد در استان قم برشمرد و بیان کرد: جذب 20 جهادگر کارآفرین و برگزاری رویدادهای کارآفرینی ازجمله اقدامات ویژه کمیته امداد استان قم در سال جاری خواهد بود.