به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری در آیین آغاز چهاردهمین مرحله طرح شمیم حسینی که در آستان مقدس امامزاده موسی مبرقع(ع) برگزار شد اظهار کرد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون، ۱۳ دوره طرح تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی و بهداشتی از محل عواید موقوفات در سطح کشور و به تبع آن در استان قم به مرحله اجرا درآمده است و امروز چهاردهمین مرحله آن اجرایی می‌شود.

وی افزود: بر این اساس دو هزار بسته معیشتی و دو هزار بسته لوازم التحریر در قالب طرح «شمیم حسینی و مهر تحصیلی» توسط اوقاف قم تهیه شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه بسته‌های معیشتی شامل برنج، حبوبات و برخی دیگر از اقلام ضروری است گفت: در مجموع یک میلیارد و یکصد میلیون تومان برای تهیه این بسته‌ها هزینه شده و همین مقدار هم برای تهیه و توزیع بسته‌های مربوط به مهر تحصیلی در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: منابع اصلی این طرح از عواید موقوفات مرتبط، بقاع متبرکه و مراکز افق و کمک‌های خیرین تامین می‌شود.

اسکندری تصریح کرد: در سال گذشته و در سطح استان قم، طرح‌های مختلفی در حوزه اجتماعی اجرایی شده که شامل تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی، ارائه کمک‌های نقدی به نیازمندان و تهیه دستگاه‌های کمک پزشکی برای مراکز درمانی بوده و در مجموع ۱۹ میلیارد تومان برای این کارها هزینه شده است ضمن اینکه این روند در سال جاری هم تداوم خواهد داشت.