به گزارش اکونا پرس،

 به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله سیدمحمد سعیدی در دیدار محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که پیش از ظهر امروز در سالن محراب شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد با آرزوی توفیق برای دولت جدید، اظهار کرد: مهم‌ترین پشتوانه مسئولان که مقام معظم رهبری هم روی آن تأکید دارند اعتماد مردم است که متأسفانه این اعتماد خدشه‌دار شده است.

وی با بیان اینکه اعتماد مردم به مسئولان باید ترمیم شود، گفت: امروز که مردم به این نتیجه رسیدند که باید فردی مردمی را انتخاب کنند مسئولان نیز باید تصمیمات و عملکرد اعتمادساز، امنیت‌آفرین و بر صراط مستقیم اهل بیت(علیهم‌السلام) داشته باشند تا خواسته‌های مردم از دولت محقق شود.

نماینده ولی فقیه در استان قم نگاه افراطی به بیگانگان را نقطه ضعف مهم مسئولان قبلی دانست و گفت: مرعوب بودن برخی مسئولان قبلی در قبال بیگانگان کار دست خودشان و مردم داد که خوش‌بختانه رئیس جمهور فعلی نشان داده است که برخوردی قاطعانه همراه با منطق با افرادی که گمان می‌کنند دنیا در دست آن‌ها است دارد و باید این ادامه داشته باشد.

وی با اشاره به سابقه درخشان حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی در آستان قدس رضوی و دستگاه قضا نسبت به امور اقتصادی و برخورد با مفاسد اقتصادی که مشکل اصلی کشور است، ابراز کرد: یکدست بودن مسئولان از نظر انگیزه خدمت، دیانت و تبعیت از مقام معظم رهبری از نکاتی است که می‌تواند به پیشرفت هر چه بیشتر کشور کمک کند.

سعیدی با بیان اینکه رئیس جمهور به عنوان شخص دوم کشور باید مطیع و مجری اوامر و منویات رهبر معظم انقلاب باشد، افزود: فرصت خدمت نعمتی است که در اختیار شما قرار گرفته است و باید با روحیه جهادی و خستگی‌ناپذیر کار کرد و از ظرفیت نخبگانی کشور چه در فکر و چه در اجرا استفاده کرد.

وی با بیان این که امروز فرهنگ در جامعه مظلوم واقع شده است، افزود: فرهنگ کشور را باید به اصالت‌ها و رسالت‌های اصلی خود که همان فرهنگ اهل بیت(علیهم‌السلام) و اسلام است بازگرداند و با پرهیز از تنگ‌نظری یا مسامحه گری نسبت به دیدگاه های اسلامی به طوری عمل کرد که با اسلام اصیل هم‌خوانی داشته باشد.

تولیت آستان مقدس بانوی کرامت ارتباط با دیگر ملت‌ها و دولت‌ها را سیره پیامبر(صل‌الله‌علیه‌وآله) و اهل بیت(علیهم‌السلام) دانست و گفت: قوانین اسلام برای مدیریت بسته جامعه طراحی نشده است و ارتباط با خارج کشور در چارچوب قوانین اسلام باید صورت بگیرد.