به گزارش اکونا پرس،

به نقل از پایگاه خبری تحلیلی جمکران، حجت الاسلام یاسین حسین آبادی درباره برنامه های مسجد مقدس جمکران برای ایام اربعین حسینی اظهار کرد: مسجد مقدس جمکران در ایام اربعین ویژه برنامه هایی را با رعایت پروتکل های بهداشتی تدارک دیده است که از  پنجشنبه، یکم مهرماه آغاز شده و تا دوشنبه، ۱۵ مهرماه ادامه دارد. در این ایام با حضور هیئت محبین اهل بیت (ع) که سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین احمد پناهیان و مداحی ذاکران اهل بیت(ع) از بخش های آن است، اقامه عزا می شود.معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران ادامه داد: روز اربعین بعد از نماز عصر زیارت اربعین در مسجد مقدس جمکران قرائت می شود. همچنین در عصر اربعین از ساعت ۱۶ کرسی تلاوت نوجوانان برپا شده و از ساعت ۱۷ با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین سیدحسین مومنی و مداحی سیدعلی حسین‌نژاد در صحن جامع امام مهدی(عج) برای جاماندگان اربعین اقامه عزا می شود.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه هر ساله مردم قم به صورت خودجوش راهپیمایی جاماندگان اربعین را در مسیر حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) تا مسجد مقدس جمکران انجام می دهند، امسال به تناسب شرایط کرونایی و محدودیت های ناشی از آن اجتماع عزاداران در مسجد مقدس جمکران با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و شیوه نامه های بهداشتی در صحن جامع امام مهدی(عج) همزمان با عصر اربعین برگزار می شود.

حجت الاسلام حسین آبادی با اعلام برگزاری محفل قرآنی ویژه بانوان در عصر روز اربعین در میعاد منتظران، بیان کرد: مجموعه های گل نرگس و راویان انتظار، کتابخانه و سایر مجموعه های فرهنگی مسجد مقدس جمکران در شب، روز و شام اربعین پذیرای زائران اربعین در میعاد منتظران هستند.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران تاکید کرد: برگزاری اختتامیه مسابقه «دریای محبت» مشتمل بر مباحث دعای ۲۴ صحیفه سجادیه، اجرای پویش «عهد سقایی» و برپایی موکب مع امام منصور نیز از دیگر برنامه های مسجد مقدس جمکران برای ایام اربعین است.

وی در پایان درباره برنامه های انتهای ماه صفر مسجد مقدس جمکران خاطرنشان کرد: از ۱۲ تا ۱۵ مهرماه همزمان با ایام رحلت رسول اکرم(ص) و شهادت امامان حسن مجتبی و رضا علیهماالسلام مراسم عزای آن حضرات(ع) با سخنرانی حجت الاسلام تراشیون و مداحی حاج علی حبیب زاده همزمان با نماز مغرب و عشا و برپایی محفل قرآنی، اقامه می شود.