به گزارش اکونا پرس،

سیدمحسن میرهادی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به اقدامات شهرداری قم همرمان با آغاز سال تحصیلی اظهار داشت: شهرداری با اجرای برنامه‌های متنوع ترافیکی، رفاهی و زیباسازی، شهر مقدس قم را برای بازگشایی مدارس و آغاز ماه خاطر انگیز مهر آماده کرده است.

به گفته وی شهرداری قم با اجرای برنامه‌های مختلف در قالب زیباسازی فضای شهری، مباحث خدماتی و ترافیکی تا پایان مهرماه سال جاری در جهت تأمین آسایش خاطر شهروندان و خانواده دانش آموزان برنامه‌ریزی عملیاتی کرده است.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم یادآور شد: اقدامات شهرداری قم برای بازگشایی مدارس از ۲۰ روز گذشته به‌صورت جدی آغازشده و در این راستا در بیش از ۱۵۰ مدرسه در سطح مناطق هشتگانه مورد پاکسازی، نظافت و بهبود سیما و منظر شهری قرار گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه نظافت، شستشو، لکه‌گیری و توزیع روکش آسفالت در پل‌های ورودی به مدارس مناطق هشتگانه شهر قم نیز توسط شهرداری قم در حال انجام است اذعان کرد: بخشی از این اقدامات به سرانجام رسیده است.

میرهادی تصریح کرد: نقاشی دیواره‌های مدارس، خط‌کشی، رنگ‌آمیزی و شستشوی عرضی محل عبور دانش آموزان و عابران پیاده برای ایجاد بستر امن تردد دانش آموزان در مقابل مدارس نیز به همت شهرداری قم عملیاتی شده است.

به گفته مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم، پاکسازی و نظافت زمین‌های خالی پیرامون مدارس و انتقال ضایعات به محل دفع نخاله و زباله به همراه هرس درختان و کاشت گل و گیاهان جدید نیز همزمان با آغاز سال تحصیلی در مدارس انجام‌شده است.

وی ادامه داد: آذین‌بندی، نظافت و شست و شوی معابر منتهی به مدارس نیز توسط شهرداری قم در حال انجام است و واحدهای آتش‌نشانی نیز در محل‌هایی که نیاز باشد مستقر خواهند شد.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم با تأکید بر اینکه واحد تخلفات شهری شهرداری قم نیز با  رصد ناهنجاری‌های شهری و رفع سد معابر خیابان‌های منتهی به مدارس، فضای شهری را برای حضور دانش آموزان فراهم خواهد کرد، گفت: شست و شوی انهار و معابر منتهی به مدارس نیز انجام‌شده است و در داخل مدارس نیز رنگ‌آمیزی جداول و نصب پرچم‌های جدید انجام‌یافته است.