به گزارش اکونا پرس،

به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان قم به نقل از ایسنا،  بهرام سرمست در جلسه ستاد مدیریت بحران، افزود: برداشته شدن محدودیت های کرونایی منوط به رسیدن درصد پوشش واکسیناسیون عمومی به یک وضعیت اطمینان بخش است.

استاندار قم تصریح کرد: قم از نظر زیرساخت های واکسیناسیون رتبه سوم کشوری را از آن خود کرده و باید نسبت به افزایش میل و رغبت مردم به دریافت واکسن، دستگاه های اجرایی با تمام وجود تلاش کنند.

وی یادآور شد: تمام دستگاه های اجرایی قم باید لیست کارکنان خود را در رابطه با دریافت یا عدم دریافت واکسن کرونا به نام و نام خانوادگی کارمندان در اختیار استانداری قرار دهند تا نسبت به عدم واکسینه شدن احتمالی برخی از این افراد تصمیم گیری شود.

سرمست تصریح کرد: طرح سامانه هوشمند واکسیناسیون و بیماری های واگیر بصورت پایلوت کشوری در استان قزوین آغاز شده که در قالب آن محدودیت هایی برای افرادی که واکسن نزده اند، اعمال و گشایش هایی برای افراد واکسینه به اجرا در خواهد آمد.

استاندار قم اظهار داشت: آرامستانها، گیم نت ها، نانوایی ها و پایانه های مسافربری از مراکزی هستند که وضعیت رعایت پروتکلهای بهداشتی در آنها نامطلوب است.

وی همچنین تاکید کرد: مدیران استانی باید تا آخرین لحظه مسوولیت نسبت به خدمت رسانی به مردم و پایبندی به سلامتی جامعه حساسیت داشته باشند.

وی اظهار داشت: آیین های اربعین حسینی(ع) با کمترین حاشیه و سوء مباحث بهداشتی و انتظامی در استان قم برگزار شد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری قم نیز در ادامه این جلسه، اظهار کرد: واکسیناسیون اتباع خارجی مجاز بدون هیچ مشکلی در حال انجام است و مبحث واکسیناسیون اتباع غیرمجاز باید به نحو شایسته ای مدیریت شود.

بیژن سلیمانپور همچنین تصریح کرد: در بازگشایی مدارس نیز باید یک رویه واحد در استان در پیش گرفته شود تا با افزایش پوشش واکسیناسیون خانواده ها با آرامش خاطر فرزندان خود را روانه کلاس های درس کنند.