به گزارش اکونا پرس،

 به نقل از خبرگزاری بازار،طیب میرزایی روز یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان مرکزی در اراک، با اشاره به اینکه ۲۰ درصد از شرکت کنندگان از استان مرکزی هستند، اظهار کرد: ۱۸ استان فعال کشور در حوزه سنگ در این نمایشگاه حضور دارند و کشور ترکیه در این نمایشگاه غرفه ماشین‌آلات صنعتی دارد و از استان مرکزی نیز شرکت هپکو حضور فعال دارد.

 میرزایی با بیان اینکه سیزدهمین نمایشگاه بین المللی تخصصی صنعت سنگ نیمور محلات از بیستم مهرماه آغاز و تا بیست و سوم ماه جاری ادامه دارد، افزود: معاون امور معادن وزارت صمت در آیین افتتاح این نمایشگاه نیز حضور دارد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان مرکزی گفت: تجار و بازرگانان از کشورهای ترکیه، ایتالیا، قطر، امارات، روسیه، ارمنستان، قزاقستان، بنگلادش و مجارستان و سُفرای آفریقای جنوبی، جمهوری چک، بنگلادش به این نمایشگاه دعوت شده‌اند.

میرزایی افزود: ۵۰ متر مربع از نمایشگاه در اختیار شرکت شهرک‌های صنعتی قرار دارد که کنسرسیوم محلات، قم، اصفهان، یزد و آذربایجان غربی در این مجموعه از سوی شرکت شهرک‌های صنعتی دعوت شده‌اند.

وی اظهار داشت: ۳۱۸ واحد فرآوری سنگ در نواحی و شهرک‌های صنعتی استان مرکزی حضور دارند که ۲۵۹ واحد متعلق به محلات و نیمور است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان مرکزی گفت: ۱۳ دوره آموزشی تخصصی در حوزه سنگ، برگزاری تور صنعتی، معرفی کنسرسیوم‌های صادراتی صنعت سنگ با حضور ۶ استان، اجرای خط نقاشی با سنگ توسط هنرمندان، اجرای مجسمه تراشی در محوطه نمایشگاه، برگزاری میز تخصصی سنگ از جمله برنامه‌های جانبی این نمایشگاه است.

نمایشگاه سنگ محلات سال گذشته به خاطر شیوع کرونا برگزار نشد و امسال با تدابیر و رعایت پروتکل‌های بهداشتی برپا می‌شود