به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی در این بازدید که در روز یکشنبه 21 آذرماه انجام شد ، مهندس عرفانی نسب مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی با حضور در محل اجرای پروژه تعویض شبکه آب شهر ساروق و روستای قلعه بالا ، از نزدیک اقدامات انجام شده را بررسی و  ارزیابی و  با حضور در بخشداری شهر ساروق در خصوص وضعیت اجرای این پروژه با مهندس مرتضی چقایی بخشدار ساروق بحث و تبادل نظر نمود.

در این جلسه همچنین موضوعات و مسائل مرتبط با آب روستاها مورد و بحث قرار گرفت و در همین راستا مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی به منظور حل مشکلات آب ساکنین روستای قلعه ارجناوند ساروق ، دستور اجرای مقدمات پروژه تعویض شبکه این روستا را صادر کرد.

گفتنی است پروژه تعویض شبکه شهر ساروق به طول 2 هزار متر و تعویض شبکه روستای قلعه بالا به طول یک هزار متر با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال در حال اجرا می باشد.

برای اجرای این پروژه از لوله های پلی اتیلن به قطرهای 90 ، 110 ، و 160 میلیمتر استفاده می شود و تا کنون این پروژه 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

شایان ذکر است شبکه توزیع آب شهر ساروق به علت فرسودگی با شکستگی های متعدد روبه رو بوده است که با اجرای این پروژه ، این مشکل برطرف خواهد شد.