به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، احمد پزنده رئیس کمیسیون تجارت، خدمات و ارتباطات اتاق بازرگانی اصفهان در این دیدار با تشریح اقدامات و دستاوردهای پارلمان بخش خصوصی اصفهان در دوره نهم، تحقق جهش تولید، اشتغال آفرینی و همچنین  ایجاد رشد اقتصادی وبهبود وضع معیشتی شهروندان را منوط به تعامل بیش از پیش دستگاه‌های اجرایی اقتصادی با  فعالان اقتصادی بخش خصوصی به عنوان سربازان خط مقدم جنگ اقتصادی پیش رو و همچنین بهبود محیط کسب و کار کشور دانست.

وی با تقدیر از حمایت‌های ناظر گمرکات استان هرمزگان  در حل مشکلات گمرکی فعالان اقتصادی تصریح کرد: رفع بیش از ۸۵ درصد از مشکلات گمرکی فعالان اقتصادی مرتبط با گمرک شهید رجایی که به میز گمرکی اتاق بازرگانی اصفهان در یکسال گذشته ارجاع شده است، یکی از اقدامات ارزشمند  و قابل تقدیر مدیرکل گمرک شهید رجایی در حمایت از تولید و اشتغال استان اصفهان  بوده است.
پزنده در ادامه خواستار همکاری و هماهنگی بیشتر میان وزارت صمت، بانک مرکزی و گمرک جمهوری اسلامی در رفع مشکلات گمرکی فعالان اقتصادی به ویژه مشکلات کسر تخلیه  و رفع تعهدات ارزی شد.
 ابوالفضل اکبرپور، ناظر گمرکات استان هرمزگان و مدیرکل گمرک شهید رجایی نیز در این دیدار با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد از حجم تشریفات و درآمد گمرکی کشور متعلق به هرمزگان است تصریح کرد: گمرکات استان هرمزگان و به ویژه گمرک شهید رجایی از گمرک‌های پیشرو در کشور بوده که حمایت از فعالان اقتصادی و همچنین تحقق مانع زدایی از تولید و کمک به اشتغال آفرینی را در دستور کار خود قرار داده است.
در پایان این دیدار از اقدامات و حمایت‌های ناظر گمرکات استان هرمزگان از فعالان اقتصادی اصفهان تقدیر و از امکانات گمرک شهید رجایی بازدید شد.

اصفهان_محسن راعی