به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی آزاده کرمی مدیر دفتر روابط عمومی این شرکت  با اشاره به کاهش نزولات جوی طی سالهای اخیر اظهار داشت:  تنها راه برون رفت از بحران کم آبی صرفه جویی در مصرف آب است واز این رو اصلاح الگوی مصرف آب در بخش های مختلف شهری، روستایی، کشاورزی و صنعتی ، مناسب ترین و منطقی ترین راه حل مدیریت برای گذر از شرایط کم آبی به نظر می رسد.

 وی با اشاره به آغاز فصل گرما و به تبع آن افزایش مصرف آب به ویژه در مناطق روستایی عنوان کرد: فرهنگ سازی، اطلاع رسانی و شناسایی و تعیین عوامل تاثیر گزار در روند آموزش مدیریت صحیح مصرف از جمله  فعالیت شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی در راستای مدیریت مصرف آب می باشد.

  کرمی هدف از برگزاری این مانور را گسترش فرهنگ مصرف بهینه در بین مشترکین دانست و افزود : متاسفانه درحال حاضر سرانه مصرف هر فرد در روستا 184 لیتر بر ثانیه است و  تنها راه حل برون رفت شرایط کم آبی مصرف صحیح و کاهش سرانه این مصرف و همچنین استفاده بهینه از منابع موجود می باشد.

گفتنی ست اولین مرحله از این مانور در سه روستای معصومیه ، قلعه نو و مالک آباد شهرستان اراک با شعار " من مراقب آب هستم " برگزار شد