به گزارش اکونا پرس،

به نقل از اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری، حجت‌اله مرادی، معاون امور زیربنایی و حمل‌ونقل شهری شهرداری اراک بیان داشت: به‌رغم اینکه سال گذشته ۳۰ دستگاه اتوبوس برای شهر اراک خریداری شد، اما در حال حاضر تنها ۸۰ دستگاه اتوبوس در اختیار شهرداری است، زیرا اتوبوس‌های خریداری شده در مرحله شماره‌گذاری و پلاک‌بندی است.

وی افزود: به دلایل مختلف مدیریت شهری قصد ندارد مجموعه ناوگانی که به تازگی خریداری شده است را به بخش خصوصی واگذار کند و مدیریت آن با مجموعه شهرداری خواهد بود؛ طی این مدت ما موفق به دریافت مجوز از شورای اسلامی شهر اراک برای جذب رانندگان شدیم و در حال تنظیم فراخوان برای اعلان عمومی هستیم تا با عقد قرارداد با یک شرکت به استخدام رانندگان بپردازیم.

معاون امور زیربنایی و حمل‌ونقل شهری شهرداری اراک، اظهار داشت: در حال پیگیری هستیم تا ۳۰ دستگاه اتوبوس خریداری شده، هر چه زودتر به سیستم ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهر اضافه شود تا مردم در سال جدید ترددهای درون‌شهری خود را با سهولت و کیفیت بیشتری انجام دهند، علاوه بر این ۱۰ دستگاه از اتوبوس‌های شهر نیز برای بازسازی به تهران فرستاده شده‌اند.

وی تصریح کرد: وزارت کشور سهمیه‌ای را برای بهسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهر در نظر گرفته بود که طبق آن دولت ۸۰ درصد از هزینه خرید ۵۰ دستگاه اتوبوس را پرداخت خواهد کرد و ما از معدود شهرهایی بودیم که موفق به تأمین ۲۰ درصد باقی مانده شدیم و با واریز رقمی بالغ بر ۵۴ میلیارد تومان در صدد هستیم تا پایان سال به تدریج ۵۰ دستگاه اتوبوس را وارد سیستم حمل‌ونقل شهری کنیم.

معاون امور زیربنایی و حمل‌ونقل شهری شهرداری اراک گفت: در بودجه سال جدید اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است تا به‌واسطه آن هر ماه یک اتوبوس به ناوگان عمومی شهر اضافه شود.

وی افزود: تعداد اتوبوس‌های شهر تا پایان سال از ۸۰ به حدود ۱۷۰ خواهد رسید و از این طریق نیاز شهر در سیستم حمل‌ونقل شهری برطرف خواهد شد و فاصله زمانی سفر کاهش خواهد یافت.

مرادی خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم در نیمه نخست سال و قبل از بازگشایی مدارس در مهرماه این اقدام را اجرایی کنیم تا با تردد دانش‌آموزان و افزایش استفاده از سیستم حمل‌ونقل عمومی شهر در نیمه دوم مشکلی در این زمینه نداشته باشیم.