به گزارش اکونا پرس،

به نقل از اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اراک،شهردار اراک ادامه داد: در خصوص رفع آلایندگی هوای اراک از محل اعتبارات ملی، ردیف اعتباری لحاظ نشده و بر اساس قانون صنایع آلاینده باید عوارضی را در این راستا به  شهرداری پرداخت کنند و میزان آلایندگی سه واحد تولیدی بزرگ در قلب اراک باید تعیین تکلیف شود و این امر مستلزم پیگیری شورای شهر نیز می باشد.

دکتر کریمی در خصوص تصرف اراضی آرامستان اراک نیز بیان داشت: ۳۰ هکتار از این اراضی تملک اما تصرف نشده است و با توجه به شیوع ویروس کرونا، شهریور سال گذشته ۲ هکتار از این اراضی دیوار گذاری شد که انتظار می رود اعضای شورای تامین استان در این راستا مدیریت شهری را یاری کنند.

وی در پاسخ به تعداد طرح های عمرانی سال جاری اراک نیز عنوان کرد: در بودجه سال جاری ۱۵۵ طرح تعریف شده و این در حالی است که شمار طرح های شهری سال گذشته ۱۴۳ طرح پیش بینی شده بود.

شهردار اراک یادآور شد: شمار طرحهای عمرانی شهری سال ۱۴۰۰ با پیشرفت فیزیکی ۵۰ تا ۱۰۰ درصد ۵۹ طرح، ۳۴ طرح با پیشرفت فیزیکی ۱۰ تا ۶۰ درصد و همچنین ۵۰ طرح با پیشرفت فیزیکی صفر تا ۱۰ درصد بود که تکمیل طرح های نیمه تمام عمرانی در اولویت اقدامات قرار دارد.

دکتر کریمی تصریح کرد: طرح های دره گردشگری گردو، پیاده راه امیرکبیر و همچنین پروژه مجمتع آفتاب از جمله طرح های شهری بود که پیشرفت فیزیکی اندکی داشت که در سال جاری با جدیت دنبال می شود و این مهم نیز باید مدنظر باشد که امسال طرح عمرانی شهری جدیدی تعریف نشده و تکمیل طرح های نیمه تمام بر اساس اولویت با اعتبار تخصیص یافته هدفگذاری شده است.

وی خاطرنشان کرد: امسال طرح دره گردشگری گردو به صورت ویژه کلید خورده و اکنون راه‌های دسترسی این طرح تعریف و کف رودخانه نیز خاکبرداری شده و بحث تعیین پیمانکار مطرح است و همچنین بحث سرمایه گذار هم انجام شده و بر اساس قول مساعد اداره کل راه و شهرسازی استان طی یک ماه آتی ابلاغ می شود و مشکلات ماده ۳۸ نیز رفع می شود.

شهردار اراک بیان داشت: راستگرد پروژه شهید صیدی نیز اتمام و تا پایان ماه جاری بهره برداری و بارترافیک میدان امام حسین( ع) کاهش می یابد و همچنین تجهیز کارگاه و همچنین انحراف ترافیک میدان امام خمینی( ره ) اراک انجام و معارضین این طرح نیز شناسایی شده است.