به گزارش اکونا پرس،

به نقل از اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اراک، دکتر کریمی در خصوص نمایشگاه بزرگ غدیر گفت: با توجه به بزرگداشت واقعه بزرگ غدیر، ویژه‌ برنامه‌های متنوعی در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی توسط سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری اراک در حال اجرا است.

وی افزود: اولین رخداد فرهنگی که در دهه امامت و ولایت برگزار می‌شود، نمایشگاه بزرگ غدیر به همراه اجرای تئاتر آئینی و موکب‌های پذیرایی در محل ورزشگاه امام خمینی (ره) با مساحتی بیش از پنج هزار متر مربع است که در این راستا حدود ۱۰۰ غرفه برای دستگاه‌ها و نهادهای مختلف در این محل مستقر خواهد شد و به شهروندان و بازدیدکنندگان خدمات ارائه خواهد کرد.

وی تصریح کرد: موکب‌های مختلفی در این محل‌ها برقرار شده است تا هیئت‌های مساجد در این محل‌ها حاضر شوند و ضمن ارائه خدمات فرهنگی، سنت ویژه اطعام را انجام دهند؛ علاوه بر آن برنامه‌های فرهنگی و هنری ویژه‌ای برای کودکان در نظر گرفته شده و با برگزاری مسابقات مختلف، هدایای ویژه‌ای نیز اهدا خواهد شد.

دکتر کریمی با بیان اینکه اجرای نمایش بزرگ آئینی که یکی از بزرگترین صحنه‌های تئاتری در سطح کشور محسوب می‌شود نیز از رخدادهای ویژه این نمایشگاه است، ادامه داد: برای ساخت صحنه این نمایش به صورت میدانی، بیش از ۲۰ روز زمان صرف شده است و در نظر داریم با استفاده از جلوه‌های خاص نمایشی، نورپردازی و صدابرداری ویژه، ضمن اجرای نمایش، به برگزاری مراسم نورافشانی نیز بپردازیم.

لازم به ذکر است، نمایشگاه یوم الغدیر تا ۳۱ تیر ماه در محل ورزشگاه امام خمینی(ره) واقع در انتهای خیابان هپکو میزبان شهروندان اراکی است.

اراک- خبرنگار - سید محسن موسوی