به گزارش اکونا پرس،

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان با اشاره به اهمیت خدمت‌رسانی به جمعیت روستایی گفت: در هفته دولت 8 طرح آبرسانی به 16 روستا با هزینه 383 میلیارد ریال باتوجه به سیاست‌گذاری درحوزه تامین آب شرب بهداشتی و پایدار روستاها به بهره برداری می رسد.

حسین اکبریان با بیان اینکه افزایش و ایجاد ثبات در جمعیت روستایی با تامین آب شرب و بهداشت به عنوان پایه اساسی، جلوگیری از مهاجرت بی رویه روستاییان به شهرها میسر می شود اعلام کرد: اصلاح شبکه آب شرب روستای بتلیجه بویین میاندشت، آبرسانی به 2 روستای دره مهدیقلی و ونک علیا چادگان، آبرسانی به مورچه خورت و نواحی جمعیتی مجاور آن در شاهین شهر، اصلاح و توسعه شبکه آب روستای کلهرود شاهین شهر،آبرسانی به 6 روستای دهاقان ، آبرسانی به روستای کی کوهپایه ، آبرسانی به روستای نسار اسکندری فریدن و اصلاح و توسعه شبکه آب روستایی منطقه بادرود از مهمترین طرح های تامین و توسعه آب شرب پایدار روستاها در استان اصفهان است که در هفته دولت به بهره برداری می رسد .

وی افزود: با اجرای طرح های آبرسانی به 16 روستا در استان اصفهان 12 هزار و 971 نفر در قالب 4 هزار و 380 خانوار از آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند می شوند.

مدیرعامل آبفای استان اصفهان با اشاره به ایجاد زیر ساخت های لازم برای تامین آب شرب روستاییان تصریح کرد: احداث 2 باب مخزن ، 4 ایستگاه پمپاژ، و اصلاح و توسعه 17 کیلومتر شبکه توزیع و اجرای 50 کیلومتر خط انتقال به منظور دسترسی پایدار روستاییان به آب شرب عملیاتی شده است.

اکبریان پیرامون طرح های توسعه آبرسانی به جمعیت شهری در استان اصفهان اظهار داشت: تامین آب شرب شهرهای شهرضا، جندق، گرگاب با حفر 4 حلقه چاه به ظرفیت 37 لیتر در ثانیه عملیاتی شد که به دنبال اجرای این پروژه جمعیتی بالغ بر 167 هزار نفر از آب شرب سالم بهداشتی برخوردار شدند، همچنین تکمیل تله متری ایستگاه های پمپاژ و خطوط انتقال آب شاهین شهر عملیاتی گردید.

وی افزود: همچنین بازسازی و تجهیز آزمایشگاه شیمیایی و میکروبیولوژی تصفیه خانه فاضلاب جنوب اصفهان با هزینه ای بالغ بر 12 میلیارد ریال وساخت و تجهیز آزمایشگاه میکروبیولوژی آب نائین با هزینه ای بالغ بر 9میلیارد ریال انجام شده، که در هفته دولت افتتاح می شود.

اصفهان_محسن راعی