به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی و بین‌الملل شرکت پالایش نفت اصفهان، محسن قدیری با بیان اینکه سود هر سهم شرکت پالایش نفت اصفهان در ۶ ماه نخست امسال نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۳۵۷ درصد رشد داشته است، اظهار داشت: این افزایش سود به دلیل وجود چند عامل اتفاق افتاده است که اصلی‌ترین آنها شاخص کرک اسپرد (شاخص مابه التفاوت نرخ نفت خام و فرآوردهها) است.

وی افزود: نکته حائز اهمیت اینکه علیرغم‌ افزایش یکنواخت نرخ خوراک و فرآوردههای نفتی شرکت‌های پالایشی و نفتی، پالایشگاه اصفهان به واسطه تغییر نگرش هیئت مدیره و مدیرعامل فعلی در تصمیمات استراتژیک شرکت به ویژه افزایش امید در پرسنل و افزایش حس تعلق خاطر در آنها و احساس امنیت شغلی بیشتر و تغییر در نمودار سازمانی در قالب شرکت پتروپالایش و اعمال کنترل‌های داخلی و ایجاد ادارات جدید به این مهم دست یافتهایم.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت اصفهان با بیان اینکه شرکت پالایش نفت اصفهان بیش از۲۵ درصد سوخت کل کشور را تامین‌ میکند، ادامه داد: تولیدی بنزین یورو در سال‌های اخیر از افتخارات این شرکت در زمینه کاهش آلودگی ناشی از مصرف سوخت‌های فسیلی در کلانشهرهایی مانند اصفهان، تهران و اراک است.

وی گفت: همچنین راه‌اندازی واحد تصفیه گازوئیل از مهر ماه سال جاری و کاهش گوگرد به کمتر از ۱۰ppm و تولید گازوئیل یورو علاوه بر سودآوری چشمگیر در ۶ ماه دوم سال به کاهش آلایندگی‌های جوی نیز کمک قابل توجهی خواهد داشت.

قدیری با بیان اینکه از دیگر عوامل افزایش سودآوری شرکت پالایش نفت اصفهان فرآورده‌هایی است که این شرکت برای واحدهای همجوار تأمین میکند، ابراز داشت: سنجش دقیق‌تر خوراک تزریق شده به واحدهایی مانند نفت سپاهان و نفت جی در این زمینه تاثیر بسزایی داشته است.

وی تصریح کرد: سود حسابرسی نشده پالایشگاه اصفهان به ۲۰٫۶ همت رسیده است که در نوع خود بی نظیر است.

اصفهان_محسن راعی