به گزارش اکونا پرس،

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی در این نشست که در امور آبفای شهرستان فلاورجان برگزار شد با تمجید از تلاش های مدیر عامل و همکاران وی در آبفای استان اصفهان اظهار داشت: این شرکت خدمات ارزنده ای را در تامین آب شرب پایدار و دفع بهداشتی فاضلاب به مردم شریف استان اصفهان ارائه می دهد که قابل تقدیر است.

حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی با تاکید بر تامین آب شرب پایدار شهرستان فلاورجان با جمعیتی بالغ بر 330 هزار نفر به ویژه در پیک مصرف تصریح کرد: اصلاح شبکه آب شهرها و روستاهای این شهرستان با توجه به فرسودگی لوله ها و هدر رفت آب با همکاری شهرداری ها و دهیاری های این شهرستان مورد توجه قرار گیرد چراکه با اصلاح خطوط توزیع آب 30 درصد از هدررفت آب جلوگیری می شود.

وی با اشاره به ورود صنعت به اجرای تاسیسات فاضلاب در شهرها و روستاهای فلاورجان گفت: خوشبختانه بخش بسیار زیادی از شبکه فاضلاب این شهرستان انجام شده است و در حال پیگیری هستیم تا تکمیل شبکه فاضلاب شهرهای قهدریجان، شهر ابریشم، کلیشاد و سودرجان، بهاران و پیربکران و زازران در آینده نزدیک اجرایی شود.

مدیر عامل آبفای استان اصفهان نیز در این نشست با اشاره به این که شهرستان فلاورجان در اجرای تاسیسات آب و فاضلاب جزء شهرستان های نمونه در کشور محسوب می شود اظهار داشت: فلاورجان در میان نخستین شهرستان ها در سطح کشور است که شبکه فاضلاب حتی در روستاهای آن در حال اجرا است.

حسین اکبریان، با بیان این که اجرای تاسیسات فاضلاب شهرستان فلاورجان با پیشرفتی قابل ملاحظه و با مشارکت بخش صنعت در حال انجام است، بیان کرد: این شهرستان بالاترین سرانه برخورداری دفع بهداشتی فاضلاب را در روستاها دارد و امیدواریم با تمهیدات پیش بینی شده و حمایت های فرمانداری و شهرداریهای شهرستان در تاسیس ایستگاه های پمپاژ ، بخش اعظم مشکلات پروژه فاضلاب این شهرستان حل شود.

وی همچنین با اشاره به فرسودگی شبکه آب برخی از شهرها و روستاهای فلاورجان افزود: اصلاح شبکه آب موجب کاهش هزینه ها می شود که با توجه به بخشنامه جدید وزارت نیرو مبنی بر سرمایه گذاری صنایع در بخش آب و فاضلاب، امیدواریم با حمایت های شهرداری ها و دهیاری های شهرستان این موضوع مورد توجه قرار گیرد.

مدیر عامل آبفای استان اصفهان در ادامه این نشست نیاز آبی استان در زمان پیک مصرف را 16 متر مکعب بر ثانیه برشمرد و بیان کرد: در زمان پیک مصرف با کمبود آب 2.5 متر مکعب بر ثانیه مواجه هستیم و با توجه به خشک شدن چاه های فلمن و کاهش آبدهی چاه های سطح شهرها لزوم تکمیل فاز اضطراری سامانه دوم آبرسانی اصفهان بیش از پیش احساس می شود.

اصفهان_محسن راعی