به گزارش اکونا پرس،

سیدعلی معرک‌نژاد  اظهار کرد: شعار این دوره مدیریت شهری «اصفهان من، شهر زندگی» است؛ از ویژگی‌های مهم شهر زندگی این است که مردم در آن نقش اساسی و مؤثری دارند و به‌طور کلی زندگی بدون شهروندان آن معنایی ندارد.

وی با بیان اینکه یکی از اقدامات مهم مدیریت شهری که به صورت سالیانه اجرا می‌شود و به فعالیت‌های شهری و شهرداری جهت می‌دهد، فرایند بودجه‌ریزی است، افزود: در هفته‌های گذشته شهردار اصفهان از شهروندان به‌ویژه قشر نوجوان و جوان که قرار است آینده شهر برای آنها مهیا شود، دعوت کرد که در فرایند بودجه‌ریزی به شهرداری کمک کنند؛ لذا در این راستا از تمام شهروندان اصفهانی دعوت می‌کنم چنانچه ایده، پیشنهاد یا حتی پروژه‌ای در ذهن دارند که بتواند شهر را به مسیر تعالی و پیشرفت نزدیک‌تر کند، از طریق سامانه ۱۳۷ با شهرداری در میان بگذارند تا پس از بررسی‌هایی که در فرایند بودجه‌ریزی انجام می‌شود، عملیاتی می‌کنیم.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: در همین راستا روز گذشته دیداری با دانش‌آموزان و دهه هشتادی‌های شهر اصفهان انجام شد و جمعی خلاق، پویا، بانشاط و باانگیزه از نوجوانان شهر شامل دختران و پسران طی یک نشست صمیمانه و صریح، ایده‌ها، پیشنهادها و انتقادات خود را برای داشتن شهری بهتر با شهردار به‌طور مستقیم در میان گذاشتند.

وی تصریح کرد: چنانچه مدارس و نهادهای مختلف اعلام آمادگی کنند این آمادگی وجود دارد که بتوانیم نشست‌های مستقیم، صریح و بی‌پرده‌ای را با مدیران ارشد شهری برگزار کنیم.

معرک‌نژاد با اشاره به ۲۵ آبان‌ماه «سالروز حماسه و ایثار اصفهان»، افزود: بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، امسال این روز در تقویم رسمی کشور به نام «روز ملی اصفهان» نامگذاری شد، بر همین اساس بخش‌های مختلف شهرداری فعالیت‌هایی را آغاز کردند.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان گفت: به مناسبت ۲۵ آبان، برنامه‌ای با عنوان «تا پای جان، برای ایران» که از بزرگترین برنامه‌های جذاب ترکیبی کشور است، توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری برگزار می‌شود و افراد می‌توانند با تهیه بلیت از طریق راه‌های ارتباطی اعلام شده، در این برنامه جذاب و دیدنی که با برداشتی از زندگینامه شهید صیاد شیرازی تهیه شده است، شرکت کنند.

وی تشریح کرد: رویدادها و فضاسازی‌های دیگر از طریق مناطق پانزده‌گانه شهرداری، ناژوان، سازمان‌ها و سایر ارگان‌ها در نظر گرفته شده است که بتوانیم در این ایام یاد و خاطره بزرگان و مشاهیر اصفهان به‌ویژه شهدای شهر اصفهان و در صدر آن شهدای ۲۵ آبان که مایه افتخار شهر هستند را بیش از پیش در آن روز باشکوه و بی‌نظیر گرامی بداریم.

معرک‌نژاد گفت: در این راستا از تمام شهروندان دعوت می‌کنم در رویدادها و برنامه‌هایی که به مناسبت روز حماسه و ایثار اصفهان برگزار می‌شود، شرکت کنند.

اصفهان_محسن راعی