بازارهای ارز دیجیتال این روزها به مهم‌ترین بازارهای مالی برای سرمایه‌گذاری تبدیل شده‌اند. یکی از این بازارها، سایت اوپن سی است که از مهم‌ترین بازارها برای فروش توکن‌های NFT به شمار می‌رود. این روزها، خرید NFT در این بازار به یکی از مهم‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری برای کاربران تبدیل شده است. البته این تنها دلیل اهمیت این بازار برای کاربران نیست. اگر شما هم می‌خواهید اطلاعات کاملی درباره اهمیت این سایت به دست آورید، ادامه این مقاله را از دست ندهید.

آشنایی با بازار و سایت opensea

این بازار اولین بازار ان اف تی در کل دنیا به شمار می‌رود و از سال 2017 کار خود را آغاز کرده است؛ اما توکن NFT چیست؟ این نوع از توکن غیر قابل تعویض بوده و به همین دلیل منحصر‌به‌فرد است. منظور از غیر قابل تعویض بودن این است که نمی‌توان هر واحد آن را با واحد یک توکن دیگر تعویض کرد.

آشنایی با اهمیت سایت اوپن سی

توانایی انجام کارهای مختلف در سایت اوپن سی باعث بالارفتن اهمیت آن و جذب مخاطبان بسیاری شده است. در ادامه با ویژگی‌هایی که باعث اهمیت و بالارفتن ارزش این سایت شده، آشنا می‌شوید.

ساخت توکن‌های ان اف تی بدون تجربه قبلی

با استفاده از اوپن سی به راحتی قادر به ساخت توکن‌های ان اف تی بدون هیچگونه تجربه قبلی هستید. برای ساخت توکن‌های ان اف تی، در مرحله اول نیازمند مجموعه NFT هستید. بعد از این مرحله، قادر خواهید بود که کلیه کارهای خود را با توجه به فرمت‌های استاندارد در این سایت آپلود کنید. در مرحله پایانی، قادر خواهید بود اطلاعات وابسته به این پروژه را در شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام یا توییتر اضافه کنید تا همه بتوانند آن را مشاهده کنند.

دارای یک سیستم فیلترینگ قوی

از مهم‌ترین ویژگی‌های این بازار این است که شما هیچ مشکلی در پیدا کردن و خریداری کالاهای مورد نظر خود ندارید. در حقیقت، فیلترینگ قوی این سیستم به کاربر کمک می‌کند با توجه به نیازهای خود، کالای دیجیتال مورد نظر را با استفاده از فیلتر از بین محصولات مختلف در کم‌ترین زمان ممکن پیدا کند. شما می‌توانید کالاهای محبوب، پرفروش و ... را به راحتی فیلتر کنید و بعد کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید.

پشتیبانی از انواع ان اف تی

پشتیبانی از انواع ان اف تی از دیگر ویژگی‌های مهم این پلتفرم است. توکن‌های غیرمثلی نماینده انواع محصولات چه فیزیکی و چه دیجیتال در بلاکچین هستند. این بازار بسیار بزرگ و وسیع بوده و شاید کار در آن برای کاربران مشکل به نظر برسد. یکی از دلایل اهمیت اوپن سی، این است که یک تقسیم‌بندی کاربردی و مفید برای کاربران انجام داده است. این موضوع باعث شده تا ان اف تی‌ها به وجود بیایند.

دارای بزرگ‌ترین سهم فروش ان اف تی

یکی از مهم‌ترین دلایل اهمیت اوپن سی، این است که به عنوان بزرگ‌ترین فروشنده NFT در سراسر جهان شناخته می‌شود. این موضوع باعث شده تا سایت OpenSea به بهترین آیتم برای خرید NFT برای کاربران خرد و به مهم‌ترین ابزار برای توسعه‌دهندگان تبدیل شود. از مهم‌ترین کارهای توسعه‌دهندگان می‌توان به فروش آیتم‌های درون بازی، تامین سرمایه جمعی پروژه‌ها و ... اشاره کرد. این افراد می‌توانند این کارها را از طریق ساخت مارکت‌پلیس‌های شخصی‌سازی‌شده ان اف تی در این سایت انجام دهند.

پشتیبانی از رمزارزهای مختلف

اگر بخواهیم مهم‌ترین بلاکچین برای ان اف تی را نام ببریم، باید به اتریوم اشاره کنیم. این شبکه به دلایل مختلف، بعضی اوقات کارمزدهای گرانی دارد. همچنین سرعت آن نیز بعضی اوقات بسیار پایین است. برای رفع این مشکل، در بازار اوپن سی، رمزارز Polygon نیز به کار می‌رود؛ اما ویژگی مهم Polygon چیست؟ چرا از آن در این بازار استفاده می‌شود؟ نوعی رمز ارز بوده که از طریق آن می‌توان توکن‌های اتریومی را سریع‌تر و ارزان‌تر منتقل کرد. انتقال توکن‌ها در دو شبکه پالیگان و اتریوم، کاری نسبتا دشوار است. یکی دیگر از دلایل اهمیت بازار اوپن سی، انتقال راحت توکن‌ها، بین دو شبکه پالیگان و اتریوم است.

آمار و تجزیه و تحلیل NFT

بازارهای ارز دیجیتال در ابتدا برای بسیاری از افراد ناشناخته بودند. حتی اصطلاحات این بازارها نیز برای افراد پیچیده بوده، اما با گذشت زمان کم کم همه افراد با این ارزهای دیجیتال آشنا و به ارزش آن پی بردند. بازار ان اف تی از جدیدترین بازارهای مالی بوده و تقریبا نوظهور به شمار می‌رود. به همین دلیل کار با آن‌ها و پیداکردن آمار و تجزیه و تحلیل بعضی از NFT‌های خاص امکان دارد مقداری مشکل به نظر برسد. سایت opensea با جمع‌کردن داده‌های توکن‌ها به کاربران این توانایی را داده که توانایی تجزیه و تحلیل رتبه‌ها، حجم فروش و بررسی سوابق توکن را به دست آورند.

برخورداری از کارمزد و هزینه‌های کم

این سایت از کارمزد و هزینه‌های بسیار کم برخوردار است. این بازار برای زیرساخت تجارت NFT هزینه‌ای دریافت نمی‌کند. فقط حدود دو و نیم درصد مبلغ فروش توکن NFT به اوپن سی تعلق می‌گیرد. هنگامی که این مقدار کارمزد را با هزینه‌های سایر بازارها مقایسه کنید، به آسانی متوجه خواهید شد که هزینه‌های خرید NFT در سایت opensea از هر جای دیگری عادلانه‌تر و مناسب‌تر است.

نگاهی اجمالی به دلایل اهمیت سایت اوپن سی

این روزها افراد بیشتر از قبل از فضای مجازی و دنیای وب استفاده می‌کنند و به دنبال راهکارهایی برای افزایش سرمایه خود هستند. یکی از بازارهای مورد علاقه کاربران برای سرمایه‌گذاری، بازار اوپن سی بوده که در آن معاملات NFT انجام می‌شود. در واقع سود زیاد این بازار باعث شده تا محبوبیت زیادی بین سرمایه‌گذاران پیدا کند. این پلتفرم اولین پلتفرم ساخت، خرید و فروش NFT به شمار می‌رود؛ اما غیر از این موارد، از مهم‌ترین دلایل اهمیت این بازار می‌توان به برخورداری از یک سیستم فیلترینگ قوی، پشتیبانی از انواع ان اف تی، برخورداری از بزرگ‌ترین سهم فروش ان اف تی و ... اشاره کرد.