به گزارش اکونا پرس،

«گلنار نصراللهی» در حاشیه دومین روز از ششمین نمایشگاه بین المللی صنعت پوشاک، در گفت و گو با ایرنا، دلایل افزایش صادرات پوشاک را افزایش نرخ ارز و افزایش میزان تولید ذکر کرد.
وی با تاکید بر اینکه تامین مواد اولیه صنعت نساجی در همه رشته ها در اولویت وزارت صنعت معدن و تجارت قرار دارد، گفت: شرایط کنونی اقتصاد کشور به سود تولید و تولیدکنندگان است، به شرطی که مواد اولیه مورد نیاز آنها به طور کامل تامین شود.
مشاور وزیر صنعت در امور نساجی و پوشاک، اضافه کرد: واردات مواد اولیه اصلی مانند الیاف ها نسبت به پارسال رشد داشته و این نشان دهنده گسترش فعالیت واحدهای تولیدی است.
نصراللهی در ارتباط با سند راهبردی پوشاک که در زمان «محمدرضا نعمت‌زاده» وزیر پیشین صنعت تدوین شده بود نیز گفت: این سند اکنون به معاونت طرح و برنامه وزارتخانه سپرده شده و امید است با کمک انجمن ها و تشکل ها بتوانیم بندهای مختلف آن را اجرایی کرد.
وی با بیان اینکه این سند به هیچ عنوان روی زمین نمانده است، گفت: برخی از بندهای آن همچون مبارزه با قاچاق، برندها و برندسازی بتدریج در حال اجرایی شدن است.
نصراللهی ادامه داد: کارهای زیربنایی مربوط به شهرک صنعتی پوشاک با نظارت سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران درحال پیگیری است و جزو اولویت‌های برنامه وزیر صنعت قرار دارد.
 بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی صنعت نساجی و ششمین نمایشگاه بین المللی پوشاک ایران دیروز (دوشنبه) افتتاح شد و تا چهارشنبه (چهاردهم آذر) هر روز از ساعت 9 تا 17 پادامه دارد.