به گزارش اکونا پرس،

محمد کشتی‌آرای در گفت‌‌وگو با خبرگزاری تسنیم،‌ درباره وضعیت بازار طلا و سکه در روز جاری اظهار داشت: باتوجه به نوسانات و شاخص بورس میل به سرمایه گذاری و تمایل به خرید سهام در بورس افزایش یافته است این موضوع برای عده ای که در بورس فعال هستند و به مسائل بورس آشنایی دارند،‌ ممکن است جاذبه داشته باشد.

وی افزود: در عین حال در بازار طلا، بخصوص شمش طلا، طلای آب شده و سکه شاهد افزایش خرید فقط به منظور سرمایه گذاری هستیم؛ این درحالی است که بخش صنعت طلا و جواهر با رکود زیادی همراه است و هیچ نوع مصنوعاتی به فروش نمی رسد.

این فعال بازار طلا و جواهر در همین خصوص به قیمت انواع سکه و طلا در بازار اشاره و تصریح کرد: قیمت ها از دیروز رو به افزایش بوده و همین افزایش هم باعث رشد نوسانی قیمت طلا و سکه شده است.

کشتی آرای با تأکید براینکه باتوجه به نوساناتی که در قیمت طلا و انواع سکه رخ داده کمی پیش بینی درباره آینده قیمت‌ها دراین بازار مشکل شده است، گفت: قیمت سکه طرح قدیم با توجه به تقاضایی که برای این نوع سکه وجود دارد از 6 میلیون و 300 هزار تومان به 6 میلیون و 400 هزار تومان افزایش یافته است.

قیمت سکه طرح جدید نیز امروز 6 میلیون و 530 هزار تومان،‌ نیم سکه بهار آزادی 3 میلیون و 300 هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی یک میلیون و 880 هزار تومان و سکه گرمی 980 هزار تومان شده است.

هر مثقال طلای آبشده 17 عیار که دیروز 2 میلیون و 760 هزار تومان بود به 2 میلیون و 805 هزار تومان و هر گرم طلای 18 عیار نیز به 646 هزار و 500 تومان افزایش یافته است.