کانادا این کشور مهاجرپذیر به دلیل شرایط عالی اقتصادی، شغلی، اجتماعی و تحصیلی هر ساله افراد زیادی را جذب خود می‌کند. ناگفته نماند جاذبه‌های گردشگری این کشور نیز در میان تمام این امکانات قابل چشم‌پوشی نیست.

 

1

افراد زمانی‌که بخواهند با هریک از روش‌های ذکر شده اقدام به مهاجرت کنند باید مراحل و قوانین خاصی را اجرا کنند. برای اخذ ویزا در روش‌های مهاجرتی مختلف تقریبا مدارک مشابهی مورد نیاز است که در راس آنها پرینت بانکی برای اثبات تمکن مالی قرار دارد.

اگر می‌خواهید ابهامات خود را درباره تمکن مالی ویزای کانادا، نحوه اثبات آن، مراحل و شرایط اجرایی برطرف کنید، در ادامه با ما همراه باشید.

تمکن مالی ویزای کانادا چیست؟

امروزه افراد زیادی قصد مهاجرت به کانادا را دارند. این افراد در مراحل اخذ ویزای خود با مورد اثبات تمکن مالی روبرو می‌شوند. اثبات تمکن مالی به معنای ارائه مدرک از جانب بانکی است که در آن سرمایه‌گذاری کرده‌اید. شما باید یک پرینت بانکی که توسط رییس بانک مهر و امضا شده است، به افسر مهاجرت در سفارت کانادا ارائه دهید.

این پرینت بانکی باید اثبات کند که شما از پس هزینه‌ های زندگی در کانادا برمی‌آیید. هزینه‌های ناشی از زندگی در کانادا به نوع مهاجرت شما بستگی دارد. برای مثال هزینه‌هایی که صرف مهاجرت تحصیلی یا شغلی می‌شود متفاوت است. در ادامه هریک از این مهاجرت‌ها و هزینه‌های آنها را به‌صورت جداگانه بررسی خواهیم کرد.

مهاجرت به کانادا بدون درنظر گرفتن نوع مهاجرت هزینه‌هایی مانند هزینه اخذ ویزا، سفر، اقامت، حمل‌ونقل، خوردوخوراک و پوشاک را شامل می‌شود. پس حتما برای ورود به کانادا پول کافی همراه خود داشته باشید. درضمن توجه داشته باشید که اگر هنگام ورود به این کشور بیش از 10 هزار دلار کانادا به همراه خود دارید، حتما به افسر مهاجرت اطلاع دهید. در غیر این صورت جریمه خواهید شد.

اثبات تمکن مالی ویزای کانادا برای مهاجرت تحصیلی

افرادی که قصد مهاجرت به کانادا برای امور تحصیلی را دارند، باید توجه داشته باشند که علاوه بر تحصیل، زندگی در کانادا نیز هزینه‌هایی جداگانه به آنان تحمیل خواهد کرد. هزینه‌هایی مانند اخذ ویزا، مهاجرت، اقامت، حمل‌ونقل، خوردوخوراک، پوشاک و تهیه کتاب و سایر الزامات تحصیلی هزینه‌هایی هستند که باید پیش از مهاجرت مورد توجه قرار بگیرند.

البته ناگفته نماند که اگر از بورسیه تحصیلی برخوردار باشید یا یک حامی مالی در کانادا داشته باشید که هزینه‌های شما را تقبل کند، از قوانین اثبات تمکن مالی ویزای کانادا منع خواهید شد. عده‌ای نیز ممکن است دوست یا فامیلی در کانادا داشته باشند. در چنین شرایطی به حجم کمتری از سرمایه برای مهاجرت نیاز است؛ چرا‌که هزینه تهیه مسکن از دوش شخص مهاجر برداشته خواهد شد.

در حالت کلی هزینه لازم برای مهاجرت تحصیلی به کانادا به شرح زیر است:

تعداد اعضای مهاجر

هزینه های لازم برای یک ماه (دلار کانادا)

هزینه های لازم برای یک سال (دلار کانادا)

دانشجو یا دانش آموز

833

10000

اولین عضو خانواده

333

4000

به ازای هر عضو اضافه بر موارد بالا

255

3000

 

علاوه‌بر موارد ذکر‌شده زندگی در این کشور زیبا، جذاب و سردسیر با وجود جاذبه‌های گردشگری بی‌شمار هزینه‌های گشت‌وگذار را نیز به سایر هزینه‌ها اضافه می‌کند. غیر‌ممکن است دانشجوی یکی از دانشگاه‌های بین‌المللی کانادا باشید و از جاذبه‌های گردشگری این کشور غافل بمانید.

کانادا کشوری با فرهنگ‌های متنوع و متفاوت است. افراد درکمال دوستی و آرامش در این کشور با هم زندگی می‌کنند. پس هزینه‌های مربوط به تفریح‌های دوستانه و دانشجویی را نیز به سایر هزینه‌های مهاجرت جذاب خود اضافه کنید.

تمکن مالی ویزای کانادا برای مهاجرت شغلی به کانادا

در میان مهاجران عده‌ای نیز به روش راه‌اندازی کسب‌وکار در کانادا اقدام به مهاجرت می‌کنند. دولت کانادا حمایت قابل توجهی از مهاجران تاجر به ‌عمل می‌آورد. وجود مهاجران بین‌المللی با انواع جدید تجارت در کانادا تاثیر چشمگیری در اقتصاد کانادا دارد.

همینطور ایده‌های جدید و جذابی از طریق این افراد به‌دست می‌آید. پس اگر سرمایه لازم برای ایجاد کسب‌وکار در کانادا را دارید، هرگز از این موقعیت غافل نمانید. کشور کانادا شرایط اقتصادی و اجتماعی ویژه‌ای دارد. در واقع مهاجرت شغلی به این کشور یک تضمین عالی برای افزایش کیفیت زندگی محسوب می‌شود.

مهاجرت شغلی تنها به راه‌اندازی کسب‌وکار تجاری درکانادا محدود نمی‌شود. عده‌ای نیز ممکن است از طریق سیستم EXPRESS ENTRY یا سایر روش‌های موجود موفق به دریافت یک پیشنهاد شغلی یا جاب‌آفر در کانادا شده باشند.

2

در هر صورت مهاجرت شما از هر طریقی که باشد برای اخذ ویزا نیاز به اثبات تمکن مالی دارید. ممکن است عده‌ای با خود بگویند که ما برای بهبود وضعیت مالی و کیفیت زندگی اقدام به مهاجرت کرده‌ایم پس برخورداری از سرمایه دیگر برای چیست؟

شما برای مهاجرت به کانادا مستلزم به صرف هزینه‌هایی هستید که پیش از اقامت در کانادا و اشتغال باید این هزینه‌ها را تامین کنید. به محض ورود به کانادا حقوق شما برایتان واریز نخواهد شد که قادر باشید از طریق آن امرار معاش کنید.

شما هنگام ورود باید برای تهیه محل اقامت، حمل‌ونقل، خوردوخوراک و تهیه پوشاک هزینه‌هایی را درنظر بگیرید. اکنون متوجه اهمیت اثبات تمکن مالی شدید؟

از طرفی اثبات برخورداری از تمکن مالی کار سخت و پیچیده‌ای نیست. کافی است شما به بانکی که در آن سرمایه گذاری کرده‌اید مراجعه کنید و یک پرینت بانکی از موجودی حساب خود و گردش حساب 6 ماه اخیرتان تهیه کنید.

اطلاعات مورد نیاز برای اثبات تمکن مالی ویزای کانادا باید در سربرگ مخصوص بانک مربوطه ثبت شود. این اطلاعات باید از جانب رییس بانک مهر و امضا شود. لازم است که آدرس، شماره تماس، آدرس ایمیل و سایر اطلاعات بانک نیز در سربرگ وجود داشته باشد.

تمکن مالی ویزای کانادا برای مهاجرت از طریق سیستم EXPRESS ENTRY

مهاجرت از طریق سیستم EXPRESS ENTRY امروزه توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده است. مهاجرت از طریق این سیستم نیازمند کسب امتیازات تعیین‌شده‌ای است. این امتیازات به عواملی مانند سن، تحصیلات، مهارت‌های زبانی، امتیازات همسر و غیره بستگی دارد.

در این سیستم کاربران یک حساب کاربری برای خود ایجاد می‌کنند. اطلاعات و امتیازات متقاضیان در نمایه آنها نشان داده می‌شود. موسسه کارگران ماهر فدرال هر ماه برای دونفر از متقاضیانی که امتیازات بالاتری در این سیستم کسب کرده باشند دعوتنامه ارسال می‌کند.

اگر امتیاز دو نفر همزمان یکسان باشد، اولویت ارسال دعوتنامه با فردی است که زودتر اقدام به ثبت‌نام کرده باشد. در سیستم اکسپرس انتری برخی از کارفرمایان کانادایی نیز عضو هستند که با توجه به نیاز خود افراد را به‌عنوان نیروی کار انتخاب کرده و برای آنها دعوتنامه شغلی ارسال می‌کنند.

در هر صورت مهاجرت از طریق سیستم اکسپرس اینتری نیاز به صرف هزینه‌هایی دارد که باید از طریق پرینت بانکی برخورداری از تمکن مالی متقاضیان ثابت شود. اشخاصی که از جانب سیستم اکسپرس اینتری به کانادا دعوت می‌شوند قادر هستند 5 نفر از اعضای خانواده خود را نیز با خود به کانادا ببرند.

هزینه‌های مهاجرت به کانادا همراه با اعضای خانواده به‌صورت تقریبی به شرح جدول زیر است:

تعداد اعضای خانواده

میزان سرمایه لازم به دلار کانادا

1

12960

2

16135

3

19836

                  4               

24083

5

27315

شرایط مورد قبول برای اثبات برخورداری از تمکن مالی

برای اثبات تمکن مالی لازم است که شرایط و قوانین زیر رعایت شود. متقاعد کردن افسر مهاجرت در سفارت کانادا کمی دشوار است؛ پس در اجرای قوانین و مراحل با دقت برخورد کنید.

  • سرمایه شما باید آماده برداشت و در دسترس باشد؛
  • این سرمایه باید متعلق به خود شما باشد و از کسی قرض نگرفته باشید؛
  • اگر همسرتان نیز به همراه شما مهاجرت می‌کند، قادر خواهید بود از سرمایه او در یک حساب مشترک به‌عنوان اثبات تمکن مالی استفاده کنید؛
  • ارائه پرینت بانکی در سربرگ بانک مربوطه به ‌همراه مهر و امضای رییس بانک الزامی است؛
  • اگر بدهی قبلی وجود دارد، حتما باید لیست شود؛
  • موجودی فعلی حساب شما باید مشخص باشد؛
  • ارائه پرینت گردش حساب 6 ماه اخیر نیز از دیگر الزامات این امر است.

تمکن مالی همسر یا حامی مالی به عنوان دعوت کننده

اگر یک شخص ایرانی ازطریق ازدواج با یک فرد کانادایی یا یک فرد اقامت دائم در کانادا قصد مهاجرت به این کشور را داشته باشد، لازم است تمکن مالی همسر او در کانادا اثبات شود. وقتی فردی که در کانادا اقامت دارد یا شهروند کانادا محسوب می‌شود، بخواهد به‌عنوان همسر یا حامی مالی برای شخصی دیگر دعوتنامه مهاجرتی ارسال کند باید از شرایط مالی خوبی برخوردار باشد.

برای اخذ ویزای کانادا باید به یکی از سفارت‌های کانادا در ترکیه یا دبی مراجعه کنید. در این مرحله لازم است که مدارک مورد نیاز خود را از جمله مدارک هویتی به‌همراه دعوتنامه مهاجرتی و مدارک اثبات تمکن مالی همسر خود را به افسر مهاجرت ارائه دهید.

با اثبات تمکن مالی ویزای کانادا در چند قدمی شما

مهاجرت به کانادا نیاز به اجرای قوانین طی مراحل خاص دارد. افراد باتوجه به موقعیت و شرایط خود یکی از روش‌های مهاجرتی را انتخاب می‌کنند. پس از انتخاب روش مهاجرتی باید هزینه‌های  اقامت در کانادا برآورد شود.

سپس در مراحل نهایی لازم است که مدارک هویتی خود را به همراه پرینت بانکی اثبات تمکن مالی به افسر مهاجرت ارائه دهید. شما باید افسر را متقاعد کنید که از پس هزینه‌های زندگی در کانادا برمی‌آیید و سربار دولت کانادا نخواهید بود.

با وجود شرایط مالی مناسب تنها چند قدم با مهاجرت به کانادا و اخذ ویزا فاصله خواهید داشت. اگر برای مهاجرت به کانادا یا اثبات تمکن مالی ویزای کانادا نیاز به مشاوره یا پشتیبانی دارید، به سایت تراست مراجعه کنید. در این سایت از خدماتی مانند مشاوره رایگان و تهیه پیک‌‌آپ کانادا بهره‌مند شوید.

 

منابع

https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/immigrate-canada/express-entry/documents/proof-funds.html

https://www.evisaimmigration.com/en/proof-of-funds-canada/

 

کلمه کلیدی: تمکن مالی ویزای کانادا