کسانی که قصد دارند ایران را به مقصد کانادا و در آنجا زندگی کنند؛ می‌توانند از فرصت‌های طلایی سرمایه‌گذاری در کانادا استفاده کنند و به‌راحتی ویزا و اقامت کانادا را کسب کنند. با این کار می‌توان برای همسر و فرزندان زیر 18 سال هم ویزا و اقامت کانادا را فراهم کرد. 

افرادی که قصد مهاجرت دارند؛ بهتر است قبل از انجام هر کاری فرصت‌های طلایی سرمایه‌گذاری در کانادا را بشناسند و درباره شرایط انجام آنها اطلاعات جامعی کسب کنند. در این مقاله به طور کامل فرصت‌های طلایی سرمایه‌گذاری در کانادا را مورد بررسی قرار خواهیم داد تا با این روش‌ها آشنا شوید و بهترین تصمیم را برای مهاجرت بگیرید.

فرصت‌های طلایی سرمایه‌گذاری در کانادا

فرصت‌های سرمایه‌گذاری در کانادا یک روش بسیار عالی برای دریافت مستقیم ویزای سرمایه‌گذاری در کانادا و اخذ اقامت این کشور است. دولت کانادا با ایجاد این فرصت‌ها توانسته بهترین استعدادها و نخبه‌های سراسر دنیا را به همراه افراد دارای تجربه تجاری برای سرمایه‌گذاری در کشور کانادا جذب کند. با این کار توانسته مشکل کمبود نیروی کار را برطرف کند و در زمینه اقتصادی هم پیشرفت خوبی داشته باشد.

از جمله فرصت‌های طلایی سرمایه‌گذاری در کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

سرمایه‌گذاری از طریق استارت‌آپ

یکی از فرصت‌های سرمایه‌گذاری در کانادا ایجاد یک استارت‌آپ در کشور کانادا است. دولت کانادا برای کسانی که یک ایده خلاقانه دارند و می‌توانند با استفاده از آن یک نوآوری ایجاد کنند؛ ارزش زیادی قائل است. این نوع از سرمایه‌گذاری در مقایسه با روش‌های دیگر، هزینه کمتری دارد.

اگر استارت‌آپ بتواند سودآور باشد؛ افراد می‌توانند با استفاده از آن ویزای استارت‌آپ و اقامت دائم را برای خود و خانواده اخذ کنند. برای ایجاد یک استارت‌آپ در کانادا وجود شرایط زیر الزامی است.

 • ایده استارت‌آپ باید مورد تأیید اداره مهاجرت کانادا باشد.
 • مسلط بودن به زبان انگلیسی و فرانسوی
 • داشتن معرفی‌نامه از طرف یک شرکت معتبر
 • داشتن تمکن مالی

سرمایه‌گذاری از طریق کارآفرینی

کسانی که در حوزه کارآفرینی فعالیت می‌کنند؛ یک فرصت طلایی برای سرمایه‌گذاری در کانادا و مهاجرت به این کشور دارند. این افراد می‌توانند با رفتن به کانادا هم کسب‌وکار خود رونق دهند و شرایط خوبی را برای خود و خانواده فراهم کنند.

سرمایه‌گذاری از طریق کارآفرینی شرط‌های خاص خود را دارد که از مهم‌ترین آنها می‌توان موارد زیر را نام برد.

 • ایجاد یک بیزینس جدید در کانادا
 • داشتن نامه پشتیبانی مبنی بر حمایت یک سازمان یا شرکت بیزینس
 • تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی
 • داشتن تمکن مالی برای زندگی در کانادا

افرادی که این شرایط را داشته باشند؛ می‌توانند از این فرصت طلایی استفاده کنند و اقانت کانادا را اخذ کنند.

سرمایه‌گذاری از طریق خرید بیزینس فعال

یکی دیگر از فرصت‌های طلایی سرمایه‌گذاری در کانادا، خرید بیزینس فعال است. افرادی که قصد ندارند یک کسب‌وکار را از صفر شروع کنند. می‌توانند با خرید یک بیزینس فعال کسب‌وکار خود را آغاز کرده و از مزایای آن بهره ببرند. داشتن شرایط زیر برای خرید بیزینس الزامی است.

 • مسلط بودن به زبان انگلیسی و فرانسوی
 • داشتن تمکن مالی در حد خرید یک بیزینس فعال و هزینه‌های زندگی در کانادا

با داشتن این شرایط می‌توان یک بیزینس فعال را خریداری کرد و از مزایای آن بهره برد. از جمله مهم‌ترین مزایای این کار می‌توان به صرفه‌جویی در زمان، داشتن یک مجموعه حرفه‌ای و مجرب، درآمد در اولین روزهای کاری، رشد سریع و... اشاره کرد.

 

11

 

سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت

کشور کانادا به دلیل تورم پایین و شرایط اقتصادی خوبی که دارد؛ بسیاری از مدیران و تاجران را به این فکر انداخته که شرکت خود را در این کشور ثبت کنند. ثبت شرکت در کشور کانادا یک فرصت طلایی برای سرمایه‌گذاری و دریافت اقامت دائم برای خود و خانواده است.

از قنادی و تعمیرگاه خودرو گرفته تا شرکت تولید محتوا و برنامه نویسی و طراحی سایت! صاحب تقریباً هر بیزینس و کسب و کار و شرکتی که باشید، می‌توانید با اقدام به ثبت شرکت در کانادا، اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. برای سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت، باید شرایط زیر را فراهم کرد.

 • ارائه یک طرح تجاری
 • راضی کردن دولت کانادا مبنی بر اینکه طرح سودآور است.
 • پذیرش شرایط ایالتی که در آن شرکت ثبت می‌شود.
 • داشتن مهارت زبان انگلیسی و فرانسوی
 • مدرک تحصیلی
 • امضاکردن تعهدنامه تأسیس شرکت
 • متعهد شدن به قوانین رابطه با شرکت به مدت 3 سال
 • داشتن سابقه مدیریتی در 3 سال اخیر

سرمایه‌گذاری از طریق خوداشتغالی

یکی دیگر از فرصت‌های طلایی سرمایه‌گذاری در کشور کانادا از طریق خوداشتغالی است. این روش مناسب کسانی است که در یک‌رشته خاصی استعداد دارند. در کانادا به دو شل می‌توان سرمایه‌گذاری خوداشتغالی را انجام داد.

برنامه خوداشتغالی دولت فدرال کانادا

کسانی که در زمینه‌های ورزشی، کشاورزی و هنری استعداد دارند می‌توانند از این روش اقامت دائم کانادا را اخذ کنند. مزیتی که این روش دارد این است که متقاضیان لازم نیست حداقل سرمایه لازم برای سرمایه‌گذاری در کانادا را ارائه دهند.

برنامه خوداشتغالی کبک

با این روش هم می‌توان اقامت دائم کشور کانادا را دریافت کرد. با استفاده از این روش تمام متقاضیان را باتوجه‌به معیارهای مشخصی مورد ارزیابی قرار می‌دهند. اگر امتیاز لازم را کسب کنند؛ می‌توانند برای خوداشتغالی در کبک درخواست خود را ارسال کنند.

شروط لازم برای خوداشتغالی

برای سرمایه‌گذاری از طریق خوداشتغالی شرایط زیر لازم است.

 • داشتن تجربه کاری در حوزه خود
 • مدرک تحصیلی
 • مسلط بودن به زبان خارجه
 • سن متقاضی
 • انطباق‌پذیری

استفاده از فرصت‌های سرمایه گذاری 100 هزار دلاری کانادا نیز یکی از راه‌های اخذ اقامت این کشور است. برای شروع یک سرمایه گذاری 100 هزار دلاری در کانادا، باید از طریق سرمایه گذاری استانی اقدام کنید. از میان استان‌های کانادا، در سال 2019 بریتیش کلمبیا (BC)، برنامه مهاجرت تجاری جدیدی را برای تسهیل اقامت کارآفرینان مهاجر در جوامع کم‌جمعیت در این استان راه‌اندازی کرد.

سخن پایانی

فرصت‌های طلایی سرمایه‌گذاری در کانادا بسیار زیاد هستند. افراد باید با تمام این فرصت‌ها آشنا باشند و به‌سادگی آنها را از دست ندهند. در این مقاله به طور کامل فرصت‌های طلایی سرمایه‌گذاری در کانادا را مورد بررسی قرار دادیم تا افراد بیشتر با آنها آشنا شوند و از این طریق بتوانند به‌راحتی اقامت کانادا را برای خود و خانواده اخذ کنند.

هرکدام از فرصت‌های طلایی سرمایه‌گذاری در کانادا دارای قوانین خاص خود هستند. افرادی که قصد مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری را دارند؛ قبل از اقدام باید با متخصصان این حوزه مشورت کنند. وب‌سایت پارسی کانادا یکی از معتبرترین سایت‌های ایران است که بهترین‌ راه‌های مهاجرت را به افراد نشان می‌دهد. افراد می‌توانند در اینجا با وکلای باتجربه صحبت کنند و بهترین مشاوره را از آنها دریافت کنند.