به گزارش اکونا پرس،

در این مراسم که با حضور رضا عیوض‌لو، عضو هیئت مدیره سازمان بورس و معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس و محمود گودرزی، مدیرعامل بورس تهران و سایر مسئولین ذی ربط برگزار شد، عیوض‌لو با اشاره به سه محور ارزیابی سازمان بورس برای انتخاب ناشرین برتر اعلام کرد که شفافیت اطلاعات اولین این محورهاست.

وی ادامه داد: “این شفافیت بر اساس میزان تطابق ناشر با دستورالعمل افشای اطلاعات شرکت‌های ثبت‌ شده در سازمان سنجیده شده و  براساس آن اطلاعات و زمان‌بندی افشای اطلاعات بررسی می‌شود. “در سال گذشته حدود ۴۲۰۰۰ اطلاعیه توسط ۸۲۸ ناشر منتشر شده که بر این اساس به طور متوسط ۵۲ اطلاعیه توسط هر ناشر انتشار یافته است.

عیوض‌لو از میزان نقش‌آفرینی ناشران در بازار سرمایه در مقوله‌هایی مانند رشد و تأمین مالی به‌عنوان ملاک بعدی سازمان برای انتخاب ناشر برتر نام برد. “محور سوم تحقق محور قبل برای سازمان بوده است؛ به این معنا که ناشر تا چه میزان توانسته با حضور در بازار سرمایه منابع مالی جذب کند و به رشد خود ادامه دهد.“

پیش‌تر رئیس اداره میز صنعت و رتبه بندی ناشران سازمان بورس ارائه اطلاعات به موقع، ارائه اطلاعات قابل اتکا، ارائه گزارش حسابرسی مقبول، نداشتن سابقه تخلفات در یکسال گذشته، پرداخت سود سهام از طریق سامانه سجام، عدم تملک سهام شرکت مادر توسط شرکت‌های فرعی را از معیارهای انتخاب ناشرین برتر نام برده بود.