به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، رئیس اداره بهداشت، ایمنی، محیط زیست و پدافند غیرعامل این شرکت، گفت: بر اساس بررسی های انجام شده در سال ۹۸، هزینه اجرای این پروژه توسط پیمانکار حدود ۱۳ میلیارد ریال برآورد شده بود که با استفاده از امکانات و توان متخصصان شرکت، هزینه ریالی این پروژه، فقط شامل خرید تجهیزات و خدمات مشاوره به مبلغ حدود دو میلیارد ریال و بیش از ۸۰ درصد صرفه جویی به انجام رسید.

مهندس علیرضا امینی، با اشاره به اینکه این سامانه در مجموعه ساختمان های اداری و انبار کالای منطقه عملیاتی سرخون و گشوی جنوبی به مساحت ۲۰۰۰ متر مربع اجراء شده است، گفت: سامانه F&G با پایش مداوم، وضعیت‌های غیر عادی مانند آتش سوزی را در اسرع وقت گزارش داده و دستورات لازم را برای جلوگیری از حادثه، صادر می کند.

وی، استفاده از اجناس مرغوب، کسب دانش و مهارت اجرای پروژه های این چنینی توسط کارکنان اچ‌اس‌ای، آموزش اپراتوری و روش های نگهداری و تعمیرات و دستیابی به نقشه های فنی این گونه سیستم ها را از جمله مزیت های اجرای این پروژه توسط متخصصان زاگرس جنوبی عنوان کرد.

امینی، با اشاره به اینکه اجرای این سامانه هشدار دهنده در منطقه عملیاتی آغار و دالان نیز در دست اجرا قرار دارد، افزود: این سامانه از قسمت هایی مانند سنسورهای نقطه ای و راداری شناسایی علائم آتش مانند دود و حرارت، کلیدهای دستی، آژیر خطر، پنل مرکزی، تلفن اتوماتیک و کابل های ارتباطی تشکیل شده است.

رئیس اچ‌اس‌ای شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی در پایان، اظهار داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی، اجرای این پروژه با حدود ۴۸۰ نفر ساعت نیروی انسانی به پایان رسید.