به گزارش اکونا پرس،

 محسن هاشمی در مراسم امضاء تفاهمنامه جامع مدیریت آبیاری فضای سبز شهر تهران از پساب بین وزارت نیرو ، شورای شهر و شهرداری اظهار داشت: وزارت نیرو از موفق ترین وزارتخانه‌ها بوده که در حوزه برق و شبکه آب برنامه‌های مناسبی را در سطح کشور به سرانجام رسانده است که اگر از آب و انرژی بهینه استفاده می‌شد وضعیت بهتری داشتیم.

وی با بیان اینکه اگر از آب و برق به شکل بهتری استفاده می‌شد یکی از کشورهای پیشرو در زمینه مصرف بهینه در جهان بودیم، خاطرنشان کرد: استفاده از پساب در شهر تهران برنامه مثبتی است که دنبال می‌شود و نگرانی در اجرای ساخت تصفیه خانه‌هایی است که هنوز ساخته نشده است. نگرانی شورای شهر و شهرداری تهران این بود که حتما در مسیر پروژه شهر هزینه شود.

رییس شورای شهر خاطرنشان کرد: درخواست شورای شهر و شهرداری این بوده که تصفیه خانه‌ها هرچه سریع‌تر ساخته شده و پساب در اختیار قرار گیرد تا از آب چاه‌ها استفاده نشود

وی افزود: در حال حاضر 450 میلیون متر مکعب تولید پساب داریم که این رقم باید به 780 میلیون متر مکعب برسد، بنابراین در این زمینه باید ساخت تصفیه خانه‌ها تسریع شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر اکثر تصفیه خانه‌ها در جنوب تهران قرار دارند که باید مرکز و شمال تهران نیز اجرای تصفیه خانه عملیاتی شود تا بتوانیم از پساب برای آبیاری فضای سبز استفاده کنیم.

هاشمی رفسنجانی گفت: ما آمادگی افزایش سرعت ساخت را داریم و هر مصوبه‌ای که لازم باشد در اختیار وزارت نیرو قرار خواهیم داد.