بزنگاه جنگ اقتصادی و سوءاستفاده از سرمایه اجتماعی رسانه‌­های معتبر!

قبل از هر چیز باید گفت، جای تأسف است که برخی افراد در سخت‌ترین شرایط جنگ اقتصادی علیه کشور و بی‌­اغراق دشوارترین مقطع تاریخ صنعت نفت، به جای حمایت و دلگرمی بخشیدن به کارآفرینان و تلاشگران خط مقدم تولید، هر از چندگاه با زمینه چینی انتشار گزارش‌هایی انباشته از ناراستی و برپایه اطلاعات نادرست، یکی از خبرگزاری­های معتبر کشور را به محملی برای تخریب،  سیاه­ نمایی و ناچیز جلوه دادن تلاش‌ها و مجاهدت‌های کارکنان صنعت نفت بدل نموده‌اند.

در ادامه سلسله گزارش­ های انتقادی آن خبرگزاری، به تاریخ ۹۹/۶/۲۴ نیز پاره ­ای دیگر از اتهامات بی‌اساس به مجموعه مناطق نفت‌خیز جنوب وارد شده است که این شرکت به بخش‌هایی از آن که ماهیت عمومی و رسانه‌ای داشته و برخی تصمیمات مدیریتی این مجموعه را مورد نقد قرار داده است، به شرح زیر پاسخ می دهد:

۱- مجرای خرید کالاهای ماشین ­های دوار تحت تعمیر اساسی تغییر یافته است، نه اصل خرید آن­ها!

موضوع مورد اشاره آن خبرگزاری درخصوص "توقف خرید کالاهای مربوط به ماشین ­آلات دوار از ابتدای سال ۱۳۹۸" به‌صورت ناقص و غیردقیق مطرح شده و این مورد ناظر به "شیوه ­نامه وزارت نفت درخصوص تعمیرات اساسی ماشین‌­آلات دوار" است که در  سال ۱۳۹۷ ابلاغ شد و صرفاً "درخصوص تأمین کالای موردنیاز آن‌ دسته از ماشین­ آلات دواری بوده که نیاز مُبرم به تعمیرات اساسی داشته‌اند"و مابقی خریدها را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد.

 لازم به ذکر است در این شیوه­ نامه که با هدف غلبه بر مشکلات ناشی از تأمین کالا در شرایط تحریم وضع شده است، خرید کالاهای مربوط به ماشین­ آلات دوار به صورت تجهیزپایه (Machine Base) به پیمانکار واجد شرایط تعمیرات اساسی واگذار خواهد شد که قطعاً توانمندسازی پیمانکاران و رونق سازندگان و تأمین ­کنندگان ایرانی کالا را در پی خواهد داشت.

۲-برنامه ­ریزی هوشمند تعمیرات اساسی را به اشتباه کاهش عملکرد تعبیر می ­کنند!

درخصوص ادعای کاهش شدید شاخص­ های عملکردی در حوزه تعمیرات اساسی باید گفت که به منظور مدیریت نقدینگی و شرایط ویژه مالی، در دو سال اخیر رویکرد شرکت ملی نفت ایران و به تبع آن شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب به سمت برنامه­ ریزی هوشمند تعمیرات اساسی، مبتنی بر بودجه‌ و میزان سلامت تجهیز تغییر یافته است؛ در این برنامه ابتدا با بررسی­ ها و بازرسی ­های فنی دقیق و پیشرفته، میزان سلامت دستگاه ­ها و تجهیزات، ارزیابی می­شود و در ادامه آن‌دسته از تجهیزات و ماشین آلاتی که نیاز ضروری به تعمیرات اساسی دارند، اولویت­ بندی شده و متناسب با بودجه تخصیصی، در برنامه‌ی تعمیر قرار می­ گیرند. بنابراین هرچند شاخص عملکرد تعمیرات اساسی به طور طبیعی کاهش اندکی داشته است، اما به صورتی هوشمندانه سلامت تجهیزات تضمین شده است که این یک دستاورد افتخار آمیز به شمار می‌آید.

۳- خرید موقت خدمات فنی در سه جزء از فرآیند فرآورش نفت نمکی، هیچ نسبتی با حق مالکیت شرکت ملی نفت ایران بر مخازن تحت­ الارضی یا تأسیسات روسطحی ندارد.

 ادعای دیگری که توسط آن خبرگزاری مطرح شده، بحث از دست رفتن مالکیت شرکت ملی نفت بر تأسیسات فراورشی با به کارگیری شیوه‌ی قراردادی B.O.O است.

باید عنوان کرد که اصولاً این مدل قرارداد صرفاً جهت خرید خدمات فنی در طرح ­هایی است که به دلیل ماهیت موقتی و کوتاه مدت کار، سرمایه ­گذاری برای ساخت ابنیه های دائمی، که زمان ساخت آنها چند سال بطول می انجامد و زمان مورد نیاز آن خدمات را تحت تاثیر قرار می دهد، قطعاً مقرون به صرفه نمی­باشد.

لازم به ذکر است که در این مناقصات، خدمات مربوط به سه تجهیز فرآیندی پیش ساخته (Skid Mounted) صرفا برای نفت نمکی و در کنار تاسیسات موجود، حداکثر به مدت ۱۰ سال از سوی شرکت های ذی‌صلاح ایرانی به مناطق نفتخیزجنوب ارائه خواهد شد.

لازم بهتوضیح است که انجام این قراردادها ۳ مزیت اساسی دارد:

۱-عدم نیاز به سرمایه­ گذاری سنگین از محل بودجه دولتی برای ساخت تجهیزات فرآورشی ثابت جهت استفاده در مدت محدود و به جای آن بهره‌گیری از تاسیسات فرآورشی سیار نظیر اسکیدمونتدها با سرمایه‌ی بخش خصوصی کشور

۲- جلوگیری از صرف هزینه‌های سنگین بهره ­برداری و نگهداری به ‌ویژه در زمان کاهش تولید

۳-کاهش چشمگیر زمان اجرای پروژه و آغاز دوره‌ی بهره ­برداری

در این قراردادها، پیش‌­بینی شده است که خدمات‌دهنده، تجهیزات خود را بیرون از محدوده‌ی تأسیسات و کارخانجات مستقر نموده و فرآیند فرآورشی حذف گازهای همراه و نمکزدایی را بر روی نفت خام تحویلی انجام می‌دهد و بابت عملیات خود حق‌العمل دریافت نماید که پر واضح است این امر هیچ‌گونه ارتباطی با از دست رفتن مالکیت مخازن و سایر تأسیسات بهره‌برداری نداشته و هرگونه شائبه ­ای در این خصوص قویاً رد می ­شود.

لازم به ذکر است که در گزارش آن خبرگزاری، بر خلاف اخلاق حرفه‌ای و صداقت مورد انتظار از آن رسانه معتبر، درخصوص سوابق مدیریتی و رزومه تخصصی مدیران موفق صنعت نفت نیز مطالبی خلاف واقع درج شده است که به سبب آشکار بودن موضوع، این شرکت از پاسخ‌گویی خودداری نموده و تحقیق و قضاوت را به خوانندگان منصف واگذار می نماید.

در پایان از آن خبرگزاری محترم، انتظار می­ رود که اعتبار گزارش ­ها و تحلیل­های خود را صرفاً با مبنا قراردادن سخنان چند شخص معدود مخدوش نسازد و با ایراد اتهام­ های واهی، زمینه‌ی دلسردی متخصصان و کارشناسان صنعت نفت کشور را در دوره دشوار جنگ اقتصادی کشور فراهم نسازد.

بدیهی است این شرکت ضمن استقبال از شفاف سازی، آگاهی بخشی و تعامل مستمر با اصحاب رسانه، آمادگی خود را برای هرگونه پرسش و پاسخ و یا برگزاری مناظره‌ای با حضور منتقدان اعلام داشته و امیدوار است از این طریق، ابهامات موردنظر آن رسانه مرتفع و به نحوی شایسته­ مخاطبان و عموم مردم نیز در جریان واقعیات صنعت نفت کشور و ارزش خدمات مجموعه بزرگ شرکت ملی مناطق نفتخیزجنوب قرار گیرند.