به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، علیرضا قاسمی نژاد در این رابطه گفت، به مناسبت گرامیداشت هفته منابع طبیعی، فرصتی مغتنمی برای احیا و صیانت از محیط زیست فراهم شد و با کاشت تعداد ۳۱۰۰ اصله نهال از انواع گوناگون در مناطق عملیاتی و در حاشیه تاسیسات نفتی و گازی و همچنین مجتمع های مسکونی و اداری از زمین به عنوان بزرگترین و یگانه منبع زیست، تجلیل به عمل آمد.

وی افزود: روز درختکاری، نماد انس انسان با طبیعت و مجال دوباره تعظیم در برابر خالق یکتا و تفکر در زیبایی های بی بدیل نظام آفرینش است و  غرس هر نهال، گامی در جهت زیباتر شدن هستی و هر درخت جلوه ای از عظمت الهی است.

بر اساس این گزارش، کارکنان شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، همزمان با روز درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی و با کاشت یک هزار اصله نهال و درختچه در ستاد شیراز و مناطق پنجگانه عملیاتی به استقبال بهار طبیعت رفتند، همچنین در شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق ۴۰ اصله نهال و درختچه در شهرکهای مسکونی این شرکت غرس شد، همچنین  تعداد ۱۴۰۰ اصله نهال نارون، توت، عناب، سنجد، به، سرو نقره ای و زبان گنجشک در منطقه عملیاتی خانگیران و شهرکهای مسکونی نفت سرخس کاشته می شود.

این گزارش می افزاید، در ساختمان ستاد، مجتمع شهید تند گویان و ساختمان اداری ایلام،  منطقه عملیاتی سرکان مالکوه و چشمه خوش از مناطق عملیاتی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب  نیز در مجموع ۶۰۰ اصله نهال کاشته شد. 

در منطقه عملیاتی سراجه قم نیز ضمن کاشت ۱۰۰اصله  نهال در راستای اجرای سیاست های زیست محیطی صنعت نفت، طرح درختکاری و ایجای فضای سبز اطراف تاسیسات عملیاتی با هدف ارتقا استانداردهای زیست محیطی، مبارزه با خشکسالی و بهسازی محیط با کاشت بیش از هفت هزار اصله درخت مثمر به وسعت هفت هزار مترمربع در طول سه سال اجرا شده است.