به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روز دوشنبه اگزیم‌نیوز از روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران، سیدعلی حسینی و هیات همراه با هدف توسعه تعامل با جامعه صادراتی شهر کاشان، از کارخانه فرش قصر ایرانیان، ریسندگی اطلس ریس و گلرنگ فرش بیدگل بازدید و با مدیران ارشد این واحدهای تولیدی تبادل نظرکرد.

وی در دیدار با مدیران ارشد این واحدهای تولیدی، خوشنامی و خوش حسابی مشتریان را از مهمترین عوامل تداوم همکاری با مشتریان دانست و گفت: اهلیت این واحدها برای بانک توسعه صادرات ایران محرز شده است؛ بانک همواره در حوزه های مختلف آمادگی همکاری با مشتریان خوش حساب را دارد.

حسینی بر اهمیت استفاده از ظرفیت های بازار سرمایه تاکید کرد و گفت: واحدهای صنعتی با حجم تولید و صادرات قابل توجه، امکان استفاده از ظرفیت تامین مالی از طریق بازار سرمایه را دارند. بانک توسعه صادرات نیز آمادگی دارد از طریق شرکت تامین سرمایه زیر مجموعه، شرایط لازم را برای این مهم فراهم کند.

وی اظهار امیدواری کرد بانک بتواند با جذب منابع جدید، تسهیلات بیشتری در اختیار صادرکنندگان و تولیدکنندگان صادرات محور قرار دهد.

شرکت گلرنگ فرش بیدگل یکی از شرکت های مورد بازدید مسولان این بانک بود.

این شرکت با ۸ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار صادرات، محصولات خود را به کشورهای همسایه از جمله عراق، قطر، امارات متحده عربی، افغانستان، قزاقستان، ترکمنستان، گرجستان و پاکستان صادر می‌کند و تلاش دارد حجم صادرات خود را تا پایان سال جاری به ۱۱ میلیون دلار برساند.

این شرکت در تلاش است پس از دریافت تسهیلات از بانک توسعه صادرات با واردات ماشین آلات ریسندگی، مواد اولیه وارداتی خود از ترکیه را به حداقل رسانده و در این زمینه به خودکفایی برسد.

شرکت فرش قصرایرانیان دیگر شرکتی بود که توسط مدیر عامل بانک توسعه صادرات ایران بازدید شد. این شرکت از ابتدای سال تا کنون، ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار صادرات داشته و در هدف‌گذاری های خود تا پایان سال، حجم صادراتی معادل ۱۰ میلیون دلار را گنجانده است.

این شرکت تولیدی صادراتی، محصولات خود را به ۱۱ کشور آسیایی، اروپایی و آفریقایی صادر می کند و در نظر دارد با دریافت سرمایه ثابت از بانک توسعه صادرات ایران و واردات تجهیزات ریسندگی مدرن، برای تولید فرش ۱۵۰۰ شانه، صادرات خود را توسعه دهد.

شرکت اطلس ریس نیز که مورد بازدید قرار گرفت نیز از واحدهای صادراتی بزرگ کاشان است که از تسهیلات بانک توسعه صادرات به منظور توسعه فعالیت های خود بهره مند شده است؛ این شرکت در سال جاری تاکنون ۷ میلیون دلار صادرات انجام داده و دستیابی به صادرات ۱۵ میلیون دلاری را در برنامه های خود گنجانده است.

محصولات شرکت اطلس ریس به ۴۰ کشور دنیا صادر می شود؛ مدیران این شرکت با هدف توسعه طرح های صادراتی، خواهان دریافت تسهیلات ثابت و سرمایه در گردش از بانک توسعه صادرات ایران هستند.