به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی بیمه ایران، در این نشست صمیمانه ، اسماعیل داورپناه معاون توسعه مدیریت و منابع ، احمد صفرزاده معاون فنی ، دکتر عبدالصمد خدامی سرپرست معاون حقوقی و هماهنگی امور استانها شعب و نمایندگی ها ، تعدادی از مدیران کل ستادی و نظارتی و شماری از همکاران که به قید قرعه انتخاب شده بودند حضور داشتند. حسن شریفی ضمن تبریک سال نو وآرزوی قبولی طاعات و عبادات همکاران در ماه مبارک رمضان با ابراز خشنودی از این ملاقات صمیمانه با همکاران به بهانه روز ملی منابع انسانی با تاکید بر اهمیت سرمایه انسانی شرکت ، بدون ایراد سخنرانی از همه همکاران حاضر در این نشست درخواست کرد که  با آسودگی خاطر و نگاه انتقادی سخنان خود را مطرح نمایند.

در ادامه دکتر خدامی هدف از نشست را ، تاکید بر اهمیت سرمایه انسانی شایسته دانست و گفت : جایگاه قدردانی در فرهنگ دینی و اصول مدیریت امروزی امری ضروری است . شایستگی عنصری درون زا و متاثر از عادت های شخصیتی و مستلزم توسعه فردی وگسترش خود انگیزشی ، نظم درونی و پرهیزگاری حرفه ای بوده و برنامه ریزی و اقدام در این زمینه لازم وضروری است .

اسماعیل داورپناه ، نیروی انسانی در همه سطوح سازمانی را  سرمایه اصلی شرکت و مهمترین عامل در اجرای برنامه‌های راهبردی شرکت دانست و با تشریح بخشی از اقدامات صورت گرفته در حوزه منابع انسانی اظهار داشت : این اقدامات شامل یکسان سازی احکام کارکنان ، اجرای الگوی 34000 منابع انسانی ، تشکیل کارگروه ارزیابی شایستگی و اقدامات کارگروه در زمینه ارزیابی کاندیداهای تصدی پست های سازمانی ،  تبیین الگوی بهره وری و ارزیابی عملکرد کارکنان واحدهای مختلف شرکت ، تداوم برنامه های توسعه ای همچون تاسیس کانون ارزیابی و توسعه شایستگی کارکنان و در کنار آن ارائه خدمات رفاهی وانگیزشی متناسب با عملکرد می شود .

وی همچنین بکارگیری برنامه توسعه ای مانند ارزیابی وکشف استعداد ، مربی گری (کوچینگ) و منتورینگ را از ضرورت های اصلی شرکت برشمرد.

در این مراسم محمد زاهدنیا و علیرضا کاوسی از همکاران بازنشسته با ابراز وفاداری و تعلق خاطر به شرکت ، به تاریخچه ، خدمات برجسته وجایگاه بیمه ایران در نزد مردم وصنعت بیمه پرداختند و نوآوری وتحول در آینده شرکت را حائز اهمیت دانسته و انتظارات خود را از مسئولین شرکت مطرح نمودند.

 دراین نشست صمیمی تک تک همکاران ، احساسات ، دیدگاه ها و پیشنهادهای خود پیرامون شرکت و ارتقای نیروی انسانی به لحاظ توسعه ای وانگیزشی  را بیان نموده و به صورت مکتوب به سوالات مطرح شده در زمینه احساسات ، انتظارات و تعهداتشان به شرکت و همچنین  سوال ویژه مدیر عامل مبنی بر اینکه اگر شما مدیر عامل بودید چه اقداماتی را در اولویت کاری خود قرار می دادید، پاسخ گفتند.