به گزارش اکونا پرس،

در این گزارش روند شاخص قیمت مصرف‌کننده، استخراج نرخ‌های تورم ماهانه، نقطه‌به‌نقطه و سالانه و همچنین تغییرات نرخ‌های تورم نقطه‌به‌نقطه و سالانه بر اساس دهک‌های هزینه‌ای در اسفندماه سال ۱۴۰۰ در بخش قیمت‌ها و تورم مورد توجه قرار گرفته است. وضعیت تراز پرداخت‌ها در ۹ ماهه نخست سال ۱۴۰۰ و روند حجم واردات و صادرات در سال ۱۴۰۰ محتوای بخش سوم گزارش را پوشش داده است. روند تحولات روزانه قیمت دلار آمریکا در برابر ریال ایران به تفکیک بازار آزاد و بازار دوم (سامانه نیما) در سال‌ ۱۴۰۰ در بخش چهارم گزارش حاضر بررسی شده است.

علاوه بر این، در بخش پنجم گزارش، تحولات متغیرهای پولی و اعتباری به تفکیک کل‌های پولی از جمله پایه پولی، پول، شبه پول، نقدینگی و ضریب فزاینده نقدینگی و نیز خلاصه وضعیت دارایی‌ها و بدهی‌های سیستم بانکی منتهی به دی‌ماه ۱۴۰۰ در کنار روند تسهیلات بانکی منتهی به آذر‌ماه ۱۴۰۰ و تسهیلات پرداختی به تفکیک بخش‌های مختلف اقتصادی در یازده‌ ماهه نخست سال ۱۴۰۰ مورد توجه قرار گرفته است. ارقام کلان قانون بودجه دولت در سال ۱۴۰۱ و مقایسه آن با لایحه تقدیمی دولت در سال مذکور بررسی شده است.

تحولات متغیرهای کلیدی بازار سرمایه از جمله ارزش معاملات کل، حجم معاملات سهام، ارزش بازار و شاخص‌های کلیدی بازار در کنار نحوه تأمین مالی شرکت‌های بورسی در بخش هفتم گزارش تحت عنوان بازار سرمایه به بوته تحلیل گذاشته شده است. در نهایت، در بخش سایر تحولات، نحوه افزایش دستمزد و حقوق مشمولان قانون کار و اثرات آن تحلیل شده است.