به گزارش اکونا پرس،

در حالی طی روزهای اخیر اخبار ضد و نقیضی از موافقت یا مخالفت رئیس جمهور با افزایش قیمت خودرو مطرح شد که این ابهام مهم با اعلام دیروز وزیر صنعت مبنی بر عدم مخالفت روحانی و همچنین احتمال آزادسازی قیمت ها در اوایل هفته، بر طرف شد.

براساس این گزارش، فرمول قیمت‌گذاری خودروها براساس نرخ حاشیه بازار به تایید مجلس و خودروسازان رسیده و حداقل 10 میلیون تومان به بهای فعلی خودرو ها اضافه خواهد شد که در این صورت باید منتظر پراید و پژو 206 با قیمت های بیش از 32 و 57 میلیون تومانی ماند.

در این میان هر چند هنوز قطعیتی به نهایی شدن این احتمالات نیست اما با اعلام موجی از اخبار مثبت ، امروز سهام اکثر شرکت های خودرویی با رشد قیمت و صف خرید چند تا چند میلیون سهمی روبرو شدند. به طوریکه سایپا و ایران خودرو با معامله بیش از 135 و 31 میلیون سهم ، با صف خرید بیش از 61 و 2.2 میلیون سهمی به قیمت 124 و 262 تومانی رسیدند.

شرکت های گروه بهمن ، پارس خودرو ، گسترش‌سرمایه‌گذاری‌ایران‌خودرو ، زامیاد، سایپا آذین‌، سرمایه‌گذاری‌ رنا به همراه اکثر قطعه سازان نیز با صف خرید چند تا چندین میلیون سهمی روبرو شدند تا یکی از بهترین روزهای سهام صنعت خودرو در پاییز شکل گیرد.